Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-06 13:34
KAI/mm

Abp Skworc z mikołajkową wizytą w szpitalu dziecięcym

Metropolita katowicki udał się z wizytą do Górnośląskiego Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II w Katowicach. Wraz z personelem i pacjentami modlił się na Eucharystii, a później odwiedził dziecięcy oddział onkologiczny.

Autor/źródło: Eliza Bartkiewicz/episkopat.pl

Wizyta abp. Skworca rozpoczęła się od Eucharystii w kaplicy Aniołów Stróżów. – W jedno nas tu zgromadziła miłość Chrystusa. W jedno nas tu zgromadziła osoba św. Mikołaja. To patron, który nam się najpiękniej kojarzy już od dzieciństwa, jako przynoszący samo dobro. W tej kaplicy, wzywając pomocy św. Mikołaja, chcemy prosić dla dzieci, które są tutaj leczone, o dar powrotu do zdrowia – mówił rozpoczynając Eucharystię hierarcha.


Zapewnił też, że swoją modlitwą obejmuje cały personel medyczny i administracyjny szpitala, jak również rodziny najmłodszych pacjentów. Dodał, że w jego kaplicy wszystkie intencje, które są mu powierzone przedstawia Bogu na modlitwie.


- Św. Mikołaj zapisał się w pamięci ludzi jako człowiek niezwykle dobry. Twórczy w dziełach charytatywnych. Miał oczy otwarte na potrzeby ludzi i potrafił na te potrzeby reagować – mówił o patronie dnia abp Skworc. W tym kontekście podziękował wszystkim tym, którzy w szpitalu „reagują na konkretną potrzebę, jaką jest brak zdrowia dzieci”.


- Czuję się wyróżniony, jako jeden spośród posługujących w tym szpitalu, gdyż ksiądz arcybiskup ma dla nas czas. Wiem, że to jest inicjatywa księdza arcybiskupa (…) i serdecznie za nią dziękuję – powiedział o. Paweł Ostrzałek OFM, kapelan kaplicy Aniołów Stróżów.

Na zakończenie Eucharystii metropolita katowicki pobłogosławił indywidualnie każde dziecko obecne w kaplicy. Następnie razem z dyrekcją szpitala i jego personelem udał się na oddział onkologii dziecięcej, gdzie każdemu młodemu pacjentowi zostawił słodki podarunek.

Wizyta metropolity katowickiego w Górnośląskim Centrum Zdrowia Dziecka im. Jana Pawła II miała miejsce po raz drugi. Abp Skworc przybywa do szpitala na oddziały dziecięce z okazji wspomnienia św. Mikołaja.

ks. sk / Katowice

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-06 11:46:10
miniaturka

Warszawa: konferencja prasowa "Przemoc w Kościele?"

KAI, Wydawnictwo „Bernardinum” oraz kwartalnik „Pastores” zapraszają 9 grudnia do Domu Arcybiskupów Warszawskich na konferencję prasową pt. Przemoc w Kościele?
2016-12-06 12:35:56
miniaturka

Nowy spektakl warszawskich klerykow

Historię Tima Guénarda, mistrza Francji w boksie przedstawią w najnowszym, amatorskim spektaklu klerycy Wyższego Metropolitalnego Seminarium Duchownego w Warszawie. Premiera już 10 grudnia. Spektakle od 10 grudnia do 15 stycznia
2016-12-06 12:58:03
miniaturka

Słowacja: otwarto katedrę wykonaną z 720 brył lodu

W Starym Smokovcu powstała lodowa katedra. 15 rzeźbiarzy budowało ją przez 3 tygodnie. Pracowali po nawet 12 godzin dziennie. Łącznie zużyli 720 brył lodu o wadze 90 ton.
2016-12-06 15:22:54
miniaturka

Złóż życzenia papieżowi z okazji 80. urodzin

Wydawnictwo Znak uruchomiło stronę www.Franciszek80.pl, na której można składać urodzinowe życzenia Franciszkowi. Elisabetta Piqué – argentyńska dziennikarka obiecała przekazać je papieżowi.
2016-12-06 15:37:37
miniaturka

Lubin. Górnicze święto w cieniu żałoby

Tegoroczne święto górnicze przypadające we wspomnienie św. Barbary miało żałobny charakter. Msza św. sprawowana była min. w intencji 8 górników, którzy stracili życie w kopalni Rudna.
2016-12-06 15:58:25
miniaturka

Birma: zniszczono kościół św. Franciszka Ksawerego

Birmańskie wojsko zbombardowało w dzień św. Franciszka Ksawerego parafię pod jego wezwaniem, prowadząc operację przeciw rebelianckim grupom etnicznym Kaczinów i Szanów.