Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-05 10:08
Caritas/mm

Caritas: zbiórka żywności „Tak, pomagam!"

W dniach 9-10 grudnia Caritas organizuje ogólnopolską zbiórkę żywności w supermarketach, sieciach handlowych i sklepach osiedlowych. Wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia.

Autor/źródło: Caritas

Wolontariusze zbierać będą artykuły spożywcze z długim terminem przydatności do spożycia, z których placówki Caritas przygotują świąteczne posiłki i paczki dla osób ubogich i potrzebujących.


Przedmiotem zbiórki będą artykuły codziennej potrzeby takie jak: mleko, mąka, cukier, makaron, ryż, płatki kukurydziane, herbata, słodycze oraz konserwy mięsne i rybne, a także środki czystości i higieniczne. Paczki żywnościowe z artykułami spożywczymi trafiają w pierwszej kolejności do rodzin będących w trudnej sytuacji materialnej, do osób starszych samotnych oraz rodzin, które dotknięte zostały trudną sytuacją losową. Parafialne Zespoły Caritas mają dokładną wiedzę o potrzebach najuboższych mieszkańców w swojej okolicy.


W X zbiórce żywności przed tegorocznymi świętami Wielkanocnymi pod hasłem „Tak, Pomagam” zebrano  około 432,3 ton żywności. Zebrana żywność trafiła do ok. 78 tys. osób potrzebujących takiego wsparcia. Każdorazowo w akcji uczestniczy około 20 tys. wolontariuszy Parafialnych Zespołów Caritas i Szkolnych Kół Caritas, którzy zbierają żywność w około 2 tys. sklepów w całej Polsce.


Bożonarodzeniowa zbiórka żywności w 2016 roku prowadzona będzie m.in. w sklepach sieci Biedronka, POLOmarket, Lewiatan, Carrefour, Tesco i wielu innych. Akcję dożywiania osób ubogich można również wesprzeć wysyłając w trakcie zbiórki SMS pod charytatywny numer 72052 z hasłem PACZKA (koszt to 2,46 z VAT).

Widząc wolontariuszy w czerwonych koszulkach Caritas bądźmy otwarci na pomoc potrzebującym!Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, zbiórka żywności