Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-05 08:47
jz / RV

Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie

W Kościele w Polsce, już po raz 17., obchodzony jest Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie. Jest to okazja do wyrażenia naszej solidarności, zarówno tej modlitewnej, jak i materialnej, braciom i siostrom żyjącym na Wschodzie.

Ofiary zebrane we wszystkich polskich parafiach zostaną przeznaczone na dofinansowanie projektów, które do Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski napływają ze wszystkich krajów byłego Związku Radzieckiego.

Podczas Mszy radiowej, sprawowanej w kościele św. Krzyża w Warszawie, biskup piński Kazimierz Wielikosielec OP z Białorusi dziękował Polakom za wsparcie tamtejszego Kościoła. „Obecnie w Homlu na Białorusi organizuję budowę czwartego kościoła. Doznawałem i nadaj doznaję wielu życzliwości i konkretnej pomocy od ludzi dobrej woli z Polski na to wielkie i pobożne przedsięwzięcie” – mówił bp Wielikosielec.

Dzięki ofiarności wiernych, każdego roku Zespół Pomocy Kościołowi na Wschodzie przy Konferencji Episkopatu Polski realizuje około 300 różnego rodzaju projektów pomocowych o łącznej wartości ponad 2 mln zł.

R. Łączny, KAI / rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Ukraina, Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie