Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-04 16:17
Anna Bajon / KAI

Ponad tonę żywności dla potrzebujących zebrano w akcji "Fala Dobroci 106,2 FM"

Ponad tonę żywności i 100 kg ubrań udało się zebrać w czasie wczorajszej akcji "Fala Dobroci 106,2 FM". W ten sposób Radio Warszawa postanowiło pomóc Polakom mieszkającym na Białorusi. Przez cały dzień zbierano dla nich ubrania, środki czystości oraz żywność długoterminową.

Autor/źródło: pixabay

Hojność ofiarodawców przerosła wyobrażenia samych organizatorów. - Poza takimi produktami jak cukier, mąka, kasze czy puszki mięsne lub rybne, ludzie przynosili także rzeczy potrzebne na stół wigilijny. Były również obrusy i prezenty dla najmłodszych. Jeden z ofiarodawców przekazał nawet monitor komputerowy czy sprzęt RTV - powiedział Wojciech Broniatowski z Banku Słuchaczy Radia Warszawa. W sumie udało się zebrać ponad tonę żywności długoterminowej, ok 300 kg słodyczy i ponad 100 kg ubrań.

Przekrój wiekowy darczyńców był bardzo szeroki. - Przychodzili zarówno ludzie starsi pamiętający czasy komunizmu jak i młodzież. Najbardziej wzruszające okazały się spotkania z rodzinami, kiedy to małe dziećmi same wyjmowały ofiarowywane dary - wyznał Wojciech Broniatowski.

- Nie możemy pozostać obojętni na potrzeby innych. Dzielenia się tym co mamy z innymi, nauczyli nas nasi rodzice - tłumaczyli darczyńcy. Wielu z nich pytało również o sytuację Polaków mieszkających Białorusi.

Zebrane w sobotę dary zostaną przekazane Fundacji „Kresy w Potrzebie – Polacy Polakom”. - W ciągu dwóch tygodni harcerze ZHR zawiozą je do rodaków mieszkających na grodzieńszczyźnie. Za pośrednictwem parafii trafią one do najbiedniejszych rodzin, osób starszych i niepełnosprawnych. Polacy otrzymają dary jeszcze przed świętami Narodzenia Pańskiego.

mag / WarszawaPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: zbiórka żywności, żywność, Fala Dobroci 106,2 FM