Strona główna
opoka.org.pl
2016-09-22 08:47
Waldemar Wesołowski

Pielgrzymka na Górzec z kolejnym rekordem

Blisko 18 tys. zł przekazali pielgrzymi dla dzieci chorych na raka podczas pielgrzymki na Górzec

przekazanie symbolicznego czeku
Każdego roku w okolicy święta Podwyższenia Krzyża Świętego organizowana jest pielgrzymka Szlakiem Cysterskim prowadzącym na górę Górzec koło Męcinki (diecezja legnicka, dekanat Jawor). W tym roku pielgrzymka odbyła się 11 września. Tegoroczne pielgrzymowanie szklakiem kalwarii zbudowanej przez cystersów w XVIII wieku odbyło się w towarzystwie relikwii św. Faustyny Kowalskiej. Pątnicy mieli okazję przejść przez Bramę Miłosierdzia, która specjalnie na to wydarzenie, za zgodą biskupa legnickiego Zbigniewa Kiernikowskiego, została wzniesiona u podnóża góry. Podczas Mszy św. odprawianej na szczycie było też odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych, w związku z jubileuszem 1050 rocznicy chrztu Polski. Od wielu już lat wspólne pielgrzymowanie i odkrywanie skarbów Lasu Mnichów ma również wymiar charytatywny. Pielgrzymi mają możliwość przekazania daru serca dla dzieci leczących się w Klinice Hematologii Dziecięcej we Wrocławiu. Również w tym roku pielgrzymi nie zawiedli. Jak poinformował ks. Marek Kluwak, proboszcz parafii w Męcince i organizator pielgrzymki, zebrano kwotę 17 616, 20 zł. Ta kwota została przekazana, jako darowizna Fundacji „Na Ratunek Dzieciom z Chorobą Nowotworową”. W poniedziałek 19 września we Wrocławiu symboliczny czek przyjęła prezes Fundacji Agnieszka Aleksandrowicz-Zdral.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-09-16 19:39:13
miniaturka

Watykan - ZEA: zniesienie wiz

Między watykańskim Sekretariatem Stanu a rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostało zawarte dwustronne porozumienie Memorandum of Understanding o wzajemnym zwolnieniu z wymogu posiadania wizy.
2016-09-16 20:05:22
miniaturka

Papież: wizyta w klinice neonatologicznej i hospicjum

W ramach „piątkowych dzieł miłosierdzia” Ojciec Święty odwiedził dziś oddział neonatologii w szpitalu św. Jana w Rzymie oraz rzymskie hospicjum Villa Speranza.
2016-09-19 09:49:04
miniaturka

Pielgrzymka Romów do Limanowej

Romowie z południowej Polski oraz ze Słowacji pielgrzymowali pieszo do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Podczas organizowanej po raz 31. pielgrzymki kilkoro osób przyjęło sakramenty pierwszej komunii i bierzmowania, a dwoje narzeczonych wzięło ślub.
2016-09-24 16:34:36
miniaturka

Rok wolontariatu w szkole

O znaczeniu wolontariatu w edukacji i formacji chrześcijańskiej z biskupem Markiem Mendykiem, przewodniczącym Komisji Wychowania Katolickiego Episkopatu polski rozmawiał ks. Waldemar Wesołowski
2016-10-03 08:16:37
miniaturka

Rekordowa pielgrzymka Żywego Różańca w Krzeszowie

Tradycyjnie już w pierwszą sobotę października do Krzeszowa pielgrzymowali członkowie Żywego Różańca. W tym roku do Matki Bożej Łaskawej przybyło około 6 tysięcy wiernych.
2016-10-04 19:15:30
miniaturka

Rok św. Jadwigi Śląskiej w metropolii wrocławskiej

W marcu 2017 roku minie 750 lat od ogłoszenia bulli kanonizacyjnej św. Jadwigi Śląskiej. Z tej racji w świętowany będzie Rok Jadwiżański.