Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-12-02 18:02
ek / Radio Watykańskie

Zbiórka podpisów pod inicjatywą „Mama, Tata i Dzieci”

W Polsce trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Ma ona zagwarantować w prawie europejskim jasną definicję małżeństwa i rodziny.

Autor/źródło: pixabay

Koordynator Komitetu Krajowego tej inicjatywy zwrócił uwagę, że coraz częściej instytucje europejskie dążą do uznania związków osób tej samej płci za tożsame z małżeństwem. „Stoimy na stanowisku obrony prawa krajowego – powiedział Jan Urmański. – Konstytucje szeregu państw Unii Europejskiej mówią o tym, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Proponujemy, aby rodzina, jeśli jest zdefiniowana z perspektywy europejskiej, było to małżeństwo jednej kobiety i jednego mężczyzny oraz relacja pokrewieństwa, czyli związek osób oparty na małżeństwie lub pokrewieństwie” – wyjaśnił koordynator.


Aby tą Europejską Inicjatywą Obywatelską musiały zająć się instytucje europejskie, trzeba aż miliona podpisów zebranych w państwach członkowskich. W najbliższą niedzielę 4 grudnia w całej Polsce odbędzie się akcja zbierania deklaracji wsparcia dla tej inicjatywy.


R. Łączny, KAI/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: rodzina, inicjatywa obywatelska