Strona główna
opoka.org.pl
2016-12-02 18:02
ek / Radio Watykańskie

Zbiórka podpisów pod inicjatywą „Mama, Tata i Dzieci”

W Polsce trwa zbiórka podpisów pod Europejską Inicjatywą Obywatelską „Mama, Tata i Dzieci”. Ma ona zagwarantować w prawie europejskim jasną definicję małżeństwa i rodziny.

Autor/źródło: pixabay

Koordynator Komitetu Krajowego tej inicjatywy zwrócił uwagę, że coraz częściej instytucje europejskie dążą do uznania związków osób tej samej płci za tożsame z małżeństwem. „Stoimy na stanowisku obrony prawa krajowego – powiedział Jan Urmański. – Konstytucje szeregu państw Unii Europejskiej mówią o tym, że małżeństwo jest związkiem kobiety i mężczyzny. Proponujemy, aby rodzina, jeśli jest zdefiniowana z perspektywy europejskiej, było to małżeństwo jednej kobiety i jednego mężczyzny oraz relacja pokrewieństwa, czyli związek osób oparty na małżeństwie lub pokrewieństwie” – wyjaśnił koordynator.


Aby tą Europejską Inicjatywą Obywatelską musiały zająć się instytucje europejskie, trzeba aż miliona podpisów zebranych w państwach członkowskich. W najbliższą niedzielę 4 grudnia w całej Polsce odbędzie się akcja zbierania deklaracji wsparcia dla tej inicjatywy.


R. Łączny, KAI/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-12-02 17:08:34
miniaturka

Słudzy Boży bliscy wyniesienia do chwały ołtarzy

Heroiczność cnót zmarłej prawie 77 lat temu, 10 stycznia 1940 r., w Starej Wsi na Podkarpaciu siostry służebniczki Leonii Marii Nastał orzekł jeden z zatwierdzonych wczoraj przez Papieża dekretów Kongregacji Spraw Kanonizacyjnych.
2016-12-02 17:31:52
miniaturka

Watykan i Wielki Rabinat Izraela: pokój w imię religii

W imię religii winno się głosić pokój, a nie przemoc. Wskazali na to uczestnicy kolejnego, już 14. z kolei spotkania wspólnej komisji przedstawicieli Stolicy Apostolskiej i Wielkiego Rabinatu Izraela. Odbyło się ono tym razem w Rzymie.
2016-12-02 17:50:55
miniaturka

Poznań: ruszyła kolejna odsłona Sztafety Floriana

Jest to akcja mająca na celu szerzenie bezinteresownego dobra. Może to być czas poświęcony drugiej osobie, odwzajemniony uśmiech, czy pogodzenie się z kimś.
2016-12-02 18:26:59
miniaturka

4 grudnia - dniem modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie

W drugą niedzielę Adwentu, z inicjatywy Konferencji Episkopatu Polski, będzie obchodzony w Kościele w Polsce i w placówkach polonijnych XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie.
2016-12-03 07:34:21
miniaturka

Papież do pijarów na ich 400-lecie

– Zachęcam was,abyście przeżyli ten rok jako nowe «Zesłanie Ducha Świętego na wasz zakon» – napisał papież w przesłaniu do księży pijarów, z okazji rozpoczynającego się Kalasantyńskiego Roku Jubileuszowego.
2016-12-03 07:42:31
miniaturka

Ojciec Święty na kazaniu o. Cantalamessy o Duchu Świętym

W kaplicy Redemptoris Mater Franciszek wysłuchał wczoraj pierwszego z czterech rozważań adwentowych o. Raniera Cantalamessy.