Strona główna
opoka.org.pl
2016-09-16 20:02
KAI/mm

Papież: wizyta w klinice neonatologicznej i hospicjum

W ramach „piątkowych dzieł miłosierdzia” Ojciec Święty odwiedził dziś oddział neonatologii w szpitalu św. Jana w Rzymie oraz rzymskie hospicjum Villa Speranza.

Autor/źródło: Pixabay.com

Na oddziale neonatologii hospitalizowanych jest obecnie 12 noworodków z różnymi wadami wrodzonymi. Pięcioro dzieci (wśród nich dwoje bliźniaków) jest w bardzo poważnym stanie na oddziale intensywnej terapii. Pracownicy szpitala byli zaskoczeni papieską wizytą. Franciszek musiał założyć maskę i zachować wszystkie zwyczajne w tej sytuacji środki higieny. Podszedł do każdego inkubatora i powitał obecnych rodziców, kierując do nich słowa pocieszenia i otuchy.

W rzymskim hospicjum Villa Speranza przebywa 30 pacjentów znajdujących się w u kresu życia. Odwiedzając ich papież chciał podkreślić świętość ludzkiego życia od jego pierwszych chwil aż po ostatnie.

Instytucja ta należy do fundacji Gemelli Katolickiego Uniwersytetu Najświętszego Serca Pana Jezusa. Franciszek odwiedził każdego z pacjentów w jego pokoju. Jak zaznaczyła koordynująca Jubileusz Papieska Rada ds. Krzewienia Nowej Ewangelizacji Ojciec Święty pragnął przez ten gest nie tylko podkreślić znaczenie świętości życia ludzkiego, we wszystkich jego fazach, ale także na fakt że z miłosierdziem łączy się wrażliwość na najbardziej słabe i kruche sytuacje życia ludzkiego.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, dzieła miłosierdzia, szpital, hospicjum, neonatologia