Strona główna
opoka.org.pl
2016-09-16 19:37
RV/mm

Watykan - ZEA: zniesienie wiz

Między watykańskim Sekretariatem Stanu a rządem Zjednoczonych Emiratów Arabskich zostało zawarte dwustronne porozumienie Memorandum of Understanding o wzajemnym zwolnieniu z wymogu posiadania wizy.

Autor/źródło: Pixabay.com

Dotyczy ono posiadaczy paszportów dyplomatycznych oraz specjalnych, tzn. oficjalnych i służbowych.

Porozumienie podpisali 15 września w Watykanie szef papieskiej dyplomacji abp Paul Richard Gallagher oraz minister spraw zagranicznych i współpracy międzynarodowej tej federacji autonomicznych księstw, szejk Abdulla bin Zajed Al Nahjan. 

Obecni byli  kardynał sekretarz stanu Pietro Parolin i książę Muhammad ibn Zaid an-Nahajan, następca tronu emiratu Abu Zabi, a zarazem zastępca głównego dowódcy sił zbrojnych całej federacji, którego wczoraj przyjął na audiencji prywatnej Papież. Z chwilą złożenia podpisów porozumienie weszło w życie.

Religią państwową Zjednoczonych Emiratów Arabskich jest islam, ale konstytucja gwarantuje niemuzułmanom wolność wyznania. Liczni chrześcijańscy imigranci zarobkowi, z których największą grupę stanowią katolicy różnych obrządków, mogą mieć opiekę duszpasterską ze strony zagranicznych duchownych. Odtąd księża z watykańskim paszportem nie będą tam musieli starać się o wizę.

ak/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-09-16 15:23:47
miniaturka

Abp Gądecki: Wykorzystajmy energię ŚDM [wywiad]

- Młody człowiek nie chce być w Kościele jedynie obserwatorem, on chce być aktywnym uczestnikiem, bo inaczej w ogóle go w Kościele nie będzie - mówi w rozmowie z KAI przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
2016-09-16 15:49:23
miniaturka

Papież u św. Marty: o ciała zmartwychwstaniu

Logika chrześcijanina jest „logiką dnia pojutrzejszego”, która nie zatrzymuje się na chwili obecnej, ale z ufnością spogląda na zmartwychwstanie ciała – powiedział Franciszek podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
2016-09-16 19:25:02
miniaturka

Papież do biskupów: przyciągajcie ludzi do Boga, nie do siebie

Papież zachęcił niedawno mianowanych biskupów, którzy przybyli do Rzymu na doroczny kurs, do wprowadzania Bożego miłosierdzia w duszpasterstwo ich diecezji.
2016-09-16 20:05:22
miniaturka

Papież: wizyta w klinice neonatologicznej i hospicjum

W ramach „piątkowych dzieł miłosierdzia” Ojciec Święty odwiedził dziś oddział neonatologii w szpitalu św. Jana w Rzymie oraz rzymskie hospicjum Villa Speranza.
2016-09-19 09:49:04
miniaturka

Pielgrzymka Romów do Limanowej

Romowie z południowej Polski oraz ze Słowacji pielgrzymowali pieszo do sanktuarium Matki Bożej Bolesnej w Limanowej. Podczas organizowanej po raz 31. pielgrzymki kilkoro osób przyjęło sakramenty pierwszej komunii i bierzmowania, a dwoje narzeczonych wzięło ślub.
2016-09-22 08:53:12
miniaturka

Pielgrzymka na Górzec z kolejnym rekordem

Blisko 18 tys. zł przekazali pielgrzymi dla dzieci chorych na raka podczas pielgrzymki na Górzec