Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-20 12:18
S. Zielińska / Michał Jóźwiak

Pierwsze urodziny portalu misyjne.pl

Rok temu, w Niedzielę Misyjną rozpoczął działalność portal misyjne.pl. Przez ten czas stronę odwiedziło około miliona czytelników, którzy łącznie wygenerowali 2,7 mln odsłon.

Autor/źródło: misyjne.pl

– Zależało nam na tym, aby stworzyć w Internecie miejsce, gdzie będzie można znaleźć wiadomości misyjne czy informacje o chrześcijanach prześladowanych. Takich miejsc jest niewiele. Cieszymy się, że udaje nam się rozwijać ideę ewangelizacji przez rzetelne informowanie – mówi o. Marcin Wrzos OMI, redaktor naczelny „Misyjnych Dróg”.

Portal zajmuje się przede wszystkim tematyką misyjną, ale nie tylko. Znajdziemy tu wiadomości z życia Kościoła, wypowiedzi papieża Franciszka czy modlitwy. Nie brakuje także felietonów, komentarzy do bieżących wydarzeń społecznych, a nawet treści typowo lifestylowych. Czytelnicy portalu mogą rozwiązać quiz lub znaleźć przepisy na egzotyczne potrawy. – Każdego dnia zespół naszych dziennikarzy i autorów pracuje na to, abyśmy mieli dla czytelników jak najciekawszą i jak najbardziej wartościową ofertę. Zadowolenie budzi fakt, że portal cieszy się coraz większym zainteresowaniem wśród internautów – podkreśla Michał Jóźwiak, redaktor prowadzący portalu misyjne.pl.

Stronę z miesiąca na miesiąc odwiedza coraz większa liczba czytelników. We wrześniu było to 220 tys. unikalnych użytkowników. Regularny wzrost liczby wejść na stronę sprawia, że młody zespół redakcyjny nabiera jeszcze większego zapału do dalszej pracy. – Mamy poczucie, że współtworzymy portal, który przybliża pracę misjonarzy, ale też sam w sobie jest misyjny, bo Internet to przestrzeń, która powinna zostać wypełniona konkretnymi wartościami – dodaje Michał Jóźwiak.

Redaktorzy portalu, Justyna Nowicka oraz Michał Jóźwiak, prowadzą również specjalną audycję („Ludzie z misją”) w Radiu Emaus, która jest poświęcona tematom misyjnym. Wprowadzają słuchaczy w świat misjonarzy, ale również dzielą się komentarzem do bieżących wydarzeń z życia Kościoła.

Misyjne.pl to także miejsce, w którym możemy zaangażować się we wsparcie konkretnego projektu misyjnego. – Prowadzimy akcje modlitewnego i materialnego wspierania misjonarzy. Sam będąc na Madagaskarze jako misjonarz doświadczyłem tego jak zarówno jedna, jak i druga forma wsparcia jest istotna i potrzebna – zaznacza o. Marcin Wrzos OMI. „Misjonarz na Post”, „Misja Szkoła”, „Ryż na Madagaskar”, „Himalaje muzyki” – to tylko niektóre z akcji prowadzonych i wspieranych przez redakcję. Na stronie możemy odwiedzić też sklep internetowy, który ma bogatą ofertę towarów fair trade, takich jak dewocjonalia, kawa, herbata, przyprawy czy słodycze.

Czasopismo "Misyjne Drogi" oraz portal misyjne.pl są wydawane przez misjonarzy oblatów.

Źródło: Michał Jóźwiak, misyjne.pl

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-20 10:51:07
miniaturka

Papież w 50-lecie dialogu z metodystami: celem pełna komunia

Prawdziwy dialog ekumeniczny daleki jest od postawy irenizmu, który polega na niwelowaniu różnic i na wzajemnych ustępstwach doktrynalnych, jak też od jakiegokolwiek udawania.
2017-10-20 11:20:43
miniaturka
play

Zakonnice w konspiracji. Kiedy miały cynk, że wpadną Niemcy...

Rozmowa m.in. o tym, jak wyglądał proces ratowania Żydów przez siostry zakonne podczas II wojny światowej.
2017-10-20 11:53:11
miniaturka

KUL - wspomnienie św. Jana Pawła II. 22 października, godz. 15.00

22 października – data uroczystej inauguracji pontyfikatu Jana Pawła II, od 6 lat jest również dniem liturgicznego wspomnienia papieża - Polaka.
2017-10-20 12:58:08
miniaturka

Abp Jędraszewski: Tragicznie podzielony świat potrzebuje znaku jedności

W czwartek 19 października w Krakowie miały miejsce kolejne Dialogi u św. Anny. Katechezę poświęconą ekumenizmowi, zwłaszcza w kontekście 500. rocznicy rozpoczęcia Reformacji, wygłosił abp Marek Jędraszewski.
2017-10-20 13:26:58
miniaturka

S. Cecylia Bachalska: Czułam, że chcę życie poświęcić drugiemu człowiekowi

„Czułam, że chcę życie poświęcić drugiemu człowiekowi” - mówi w rozmowie z KAI, s. Cecylia Bachalska ze Zgromadzenia Sióstr Białych Misjonarek Afryki, która za kilkanaście dni wyjedzie na misje.
2017-10-20 13:50:38
miniaturka

Duszpasterstwo młodych tematem IV Ogólnopolskiego Kongresu Nowej Ewangelizacji

W dniach 23–26 listopada na Jasnej Górze odbędzie się IV Ogólnopolski Kongres Nowej Ewangelizacji, poświęcony tematyce pracy duszpasterskiej wśród ludzi młodych, a szczególnie przygotowaniu do przyjęcia sakramentu bierzmowania.