Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-17 15:14
S. Zielińska / Salve TV

Organizatorzy konferencji „Serce Dawida”: Bóg będzie odpowiadał

Gośćmi Tematu Dnia Salve TV byli Maciej i Dorota Wolscy, organizatorzy konferencji „Serce Dawida”, którzy w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniali w jaki sposób odkryć Boga – kochającego ojca.

- W przesłaniu Pana Jezusa jest najwięcej o tym, że Bóg jest dobrym ojcem. Ja przez całe życie doświadczałam dobroci Boga Ojca – opowiadała Dorota Wolska.

- Przestrzeń, którą chcemy stworzyć podczas konferencji, to z jednej strony przestrzeń modlitwy i uwielbienia, a jednocześnie przestrzeń słuchania Słowa Bożego. Chcemy ukazać na podstawie Pisma Świętego Serce Ojca – dodawał Maciej Wolski.

Jak podkreślała Dorota, „jest coś niezwykłego w muzyce, że kiedy śpiewamy to dwa razy się modlimy”.

- Część modlitewna będzie połączona z modlitwą śpiewaną, z muzyką. To będzie niezwykły czas i doświadczenie. Bóg będzie odpowiadał i będzie dla nas – zaznaczyła liderka uwielbienia.

Chcielibyśmy stworzyć w czasie konferencji przestrzeń dla ludzi, którzy są singlami. Chcemy stworzyć miejsce dla osób, które wyznają podobny system wartości – wyjaśniał Maciej Wolski, odnosząc się do „Christian speed dating”, które będzie miało miejsce podczas konferencji Serce Dawida.

Organizatorzy konferencji „Serce Dawida” opowiedzieli na czym polega dar proroctwa i dlaczego Dawid jest patronem tego spotkania.

Szczegółowe informacje nt. konferencji znajdują się na stronie: 24-7.org.pl


Karolina Zaremba , Salve TV - Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-17 13:52:26
miniaturka

1. Rocznica konsekracji Sanktuarium Św. Jana Pawła II

Rok temu, 16 października, kard. Stanisław Dziwisz konsekrował kościół św. Jana Pawła II na Białych Morzach. W pierwszą rocznicę tego wydarzenia i 39. rocznicę wyboru Karola Wojtyły na papieża kardynał przewodniczył Mszy św.
2017-10-17 14:18:55
miniaturka

Jesienna Ogólnopolska Kongregacja Duszpasterstwa Powołań

Przygotowania przed Synodem o Młodzieży oraz nowe „Ratio Fundamentalis” – to główne tematy rozpoczynającej się 20 października na Jasnej Górze Jesiennej Ogólnopolskiej Kongregacji Duszpasterstwa Powołań.
2017-10-17 14:50:22
miniaturka

Kielce: Pałac Biskupów Krakowskich i bazylika katedralna na liście pomników historii

Pałac Biskupów Krakowskich w Kielcach - jedna z najlepiej zachowanych tego typu rezydencji z epoki Wazów w Polce oraz bazylika katedralna w Kielcach znalazły się na prestiżowej liście pomników historii.
2017-10-17 15:50:36
miniaturka

Warszawa: w niedzielę rusza festiwal Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju

„Muzyka Wiary – Muzyka Pokoju” to nowy festiwal muzyczny, który 22 października rozpocznie się w Warszawie. Wydarzenie to będzie przestrzenią improwizacji i innego niż dotychczas spojrzenia na muzykę sakralną.
2017-10-17 18:17:08
miniaturka

Ci, którzy nie potrafią słuchać, zamieniają wiarę w ideologię

Nie wpaść w głupotę, która polega na niezdolności słuchania Słowa Bożego i prowadzi do zepsucia - tymi słowami Ojciec Święty nawiązał do dzisiejszej Liturgii słowa podczas porannej Mszy w domu św. Marty.
2017-10-17 18:37:44
miniaturka

Szczecin: Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim – trwa konferencja naukowa

"Kościół Katolicki na Pomorzu Zachodnim w latach 1972–1978" - to tytuł dwudniowej konferencji naukowej, która rozpoczęła się we wtorek na Wydziale Teologicznym Uniwersytetu Szczecińskiego.