Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-30 16:07
iz / KAI

Caritas bielsko-żywiecka zbierze dary dla parafii polskich na Wschodzie

Caritas diecezji bielsko-Żywieckiej po raz kolejny przeprowadzi zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. 5 i 6 grudnia w wybranych parafiach na Podbeskidziu wierni będą mogli przynieść produkty spożywcze oraz środki czystości.

Autor/źródło: pixabay

Ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wyjaśnił, że w latach 2014 i 2015, dzięki ofiarności mieszkańców całej diecezji, Caritas zebrała ponad 30 ton darów, które przekazano Caritas Spes we Lwowie, Caritas diecezji samborsko-drohobyckiej obrządku greckokatolickiego, siostrom serafitkom na Białorusi oraz do parafii, w których posługują księża wywodzący się z diecezji bielsko-żywieckiej.


Tegoroczna zbiórka odbędzie się 5 i 6 grudnia w godz. 16.30-19.00 w wybranych parafiach na Podbeskidziu: św. Stanisława w Andrychowie, św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, NSPJ w Bielsku-Białej, Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku, św. Elżbiety w Cieszynie, św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, NSPJ w Kętach, Wniebowzięcia NMP w Milówce, św. Maksymiliana w Oświęcimiu, św. Piotra i Pawła w Skoczo­wie, św. Floriana w Żywcu.


Organizatorzy proszą o przynoszenie produktów spożywczych o długim terminie ważności, takich jak: mąka, ryż, kasza, cukier, makarony, olej, konserwy, kawa, herbata, słodycze, a także środków czystości.


Bielsko-żywiecka Caritas podkreśla, że włączenie się w tę akcję może być jednym z owoców Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

rk / Bielsko-Biała

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-30 14:47:15
miniaturka

Warsztaty pisania ikon dla początkujących

Fascynuje Cię świat ikon? Chciałbyś stworzyć swoją pierwszą ikonę, ale nie wiesz jak się do tego zabrać? Jeśli tak, weź udział w warsztatach, które w lutym odbędą się w Sanktuarium Maryjnym w Licheniu (16-19.02.2017).
2016-11-30 15:06:27
miniaturka

Apel na XVII Dzień Modlitwy i Pomocy Materialnej Kościołowi na Wschodzie

– Serdecznie zapraszamy Polaków do: modlitwy, wsparcia i wdzięczności – napisali w apelu przewodniczący Zespołu Pomocy Kościołowi na Wschodzie bp Antoni Pacyfik Dydycz oraz dyrektor Biura Zespołu ks. Leszek Kryża.
2016-11-30 15:48:17
miniaturka

Bp Klimowicz: musimy pytać o to, jaką historię tworzymy dziś na Syberii

Nie można patrzeć na Syberię jedynie jak na miejsce zesłania. Musimy pytać o to, jaką historię my dziś tam tworzymy, co sobą przedstawiamy? - mówi bp Cyryl Klimowicz, ordynariusz największej diecezji katolickiej na świecie, św. Józefa w Irkucku na Syberii.
2016-11-30 17:10:14
miniaturka

Metropolita Polski Sawa w Moskwie: wiek XXI - wiekiem prawosławia

Przebywający w Moskwie zwierzchnik Polskiego Kościoła Prawosławnego metropolita warszawski i całej Polski Sawa udzielił wywiadu rosyjskiej agencji RIA Novosti.
2016-11-30 17:36:36
miniaturka

Francja: rząd uderza w pro life w internecie, protest biskupów

Francja dąży do ograniczenia w internecie działań na rzecz obrony życia poprzez próby wprowadzenia do kodeksu karnego nowego przestępstwa.
2016-11-30 18:03:21
miniaturka

Ojciec Święty do polityków francuskich: najważniejsze dobro wspólne

Papież przyjął na audiencji 260 polityków francuskich z regionu Rodan-Alpy. Zachęcił ich, aby na nowo odkryli sens polityki.