Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-11-30 16:07
iz / KAI

Caritas bielsko-żywiecka zbierze dary dla parafii polskich na Wschodzie

Caritas diecezji bielsko-Żywieckiej po raz kolejny przeprowadzi zbiórkę darów dla mieszkańców Ukrainy i innych krajów Europy Wschodniej. 5 i 6 grudnia w wybranych parafiach na Podbeskidziu wierni będą mogli przynieść produkty spożywcze oraz środki czystości.

Autor/źródło: pixabay

Ks. Robert Kasprowski, dyrektor Caritas diecezji bielsko-żywieckiej wyjaśnił, że w latach 2014 i 2015, dzięki ofiarności mieszkańców całej diecezji, Caritas zebrała ponad 30 ton darów, które przekazano Caritas Spes we Lwowie, Caritas diecezji samborsko-drohobyckiej obrządku greckokatolickiego, siostrom serafitkom na Białorusi oraz do parafii, w których posługują księża wywodzący się z diecezji bielsko-żywieckiej.


Tegoroczna zbiórka odbędzie się 5 i 6 grudnia w godz. 16.30-19.00 w wybranych parafiach na Podbeskidziu: św. Stanisława w Andrychowie, św. Maksymiliana w Bielsku-Białej Aleksandrowicach, NSPJ w Bielsku-Białej, Narodzenia NMP w Bielsku-Białej Lipniku, św. Elżbiety w Cieszynie, św. Barbary w Czechowicach-Dziedzicach, NSPJ w Kętach, Wniebowzięcia NMP w Milówce, św. Maksymiliana w Oświęcimiu, św. Piotra i Pawła w Skoczo­wie, św. Floriana w Żywcu.


Organizatorzy proszą o przynoszenie produktów spożywczych o długim terminie ważności, takich jak: mąka, ryż, kasza, cukier, makarony, olej, konserwy, kawa, herbata, słodycze, a także środków czystości.


Bielsko-żywiecka Caritas podkreśla, że włączenie się w tę akcję może być jednym z owoców Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia.

rk / Bielsko-Biała


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas diecezji bielsko-Żywieckiej, zbiórka żywności i środków czystości