Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-17 08:25
AC / Radio Watykańskie

Warszawa: rozpoczyna się Dziedziniec Dialogu

W Warszawie rozpoczyna się trzecia edycja Dziedzińca Dialogu. Ludzie kultury, nauki, liderzy opinii i dziennikarze debatować będą o nauce, kulturze, społeczeństwie, Kościele i mediach.

Inicjator Dziedzińca Dialogu - Benedykt XVI
Autor/źródło: Wikimedia Commons, Jacek Pasternak

Organizatorami wydarzenia są archidiecezja warszawska oraz należące do miasta stołecznego Warszawy Centrum Myśli Jana Pawła II. Gospodarzem jest zawsze metropolita warszawski kard. Kazimierz Nycz.

„Duża część tego dziedzińca jest poświęcona współpracy naukowca i człowieka wierzącego, czy człowieka wierzącego i naukowca, ale także dialog odbywa się na poziomie życia społecznego. Jedna z trzech debat będzie się odbywać właśnie w takim kontekście i czwarta, dodana w tym roku do dziedzińca, będzie miała na myśli sam dialog wewnątrzkościelny” - powiedział kard. Nycz.

Wydarzeniom Dziedzińca Dialogu towarzyszyć będzie kampania społeczna „Szanuję. Słucham”, realizowana przez Centrum Myśli Jana Pawła II. Jej celem jest uwrażliwienie społeczeństwa na potrzebę dialogu.

R. Łączny, KAI

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-16 18:30:37
miniaturka

Abp Wong w Warszawie: formacja kapłana – jedna, integralna, wspólnotowa i misyjna

Abp Jorge Carlos Patrón Wong, który spotkał się dziś w Warszawie z odpowiedzialnymi za powołania i formowanie kapłanów w Polsce, wyjaśniał zagadnienia dokumentu Kongregacji ds. Duchowieństwa „Ratio fundamentalis institutionis sacerdotalis” (Dar powołania do kapłaństwa).
2017-10-16 20:29:24
miniaturka

Monika i Marcin Gomułkowie z Początek Wieczności na SGGW w Warszawie

19.10.2017r. w Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie odbędzie się konferencja M&M Gomułków - małżeństwa pełnego radości, miłości i wiary.
2017-10-17 08:07:48
miniaturka

Łotwa: wystawa o św. Jadwidze Śląskiej

Mieszkańcy Lucyna, czyli łotewskiego miasta Ludza na wschodzie kraju, mają okazję zapoznać się z postacią św. Jadwigi Śląskiej.
2017-10-17 08:52:02
miniaturka
play

Transmisja na żywo: I Kongres Misyjny Diecezji Ełckiej - Stacja Dorosłych

Salve TV zaprasza na transmisję na żywo, 21 października od godz. 9.00, z I Kongresu Misyjnego Diecezji Ełckiej - Stacja Dorosłych.
2017-10-17 09:26:15
miniaturka

Jubileusz 800-lecia obecności Franciszkanów w Ziemi Świętej

Franciszkańska Kustodia Ziemi Świętej rozpoczęła trzydniowe uroczystości upamiętniające osiemsetletnią obecność Braci Mniejszych na Bliskim Wschodzie.
2017-10-17 10:22:17
miniaturka

Zmarł ks. prof. Zdaniewicz założyciel i wieloletni dyrektor ISKK

W wieku 88. lat zmarł ks. prof. Witold Zdaniewicz, pallotyn, twórca i wieloletni dyrektor Instytutu Statystyki Kościoła Katolickiego.