Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-15 08:06
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Ukraina: Zakończenie Roku Fatimskiego

13 października 2017 r. we Lwowie miało miejsce uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie.

Autor/źródło: flickr.com/pilgrimfatima, Tici Martinez, CC BY-SA 2.0

13 października 2017 r. we Lwowie miało miejsce uroczyste zakończenie Roku Fatimskiego dla wiernych Kościoła rzymskokatolickiego na Ukrainie. Uroczystą Mszę w katedrze lwowskiej sprawował przewodniczący Konferencji Episkopatu Ukrainy abp Mieczysław Mokrzycki.

Rok Fatimski przeżywany był na Ukrainie jako czas szczególnej modlitwy o pokój i odrodzenie moralne kraju. Był też impulsem dla nowych inicjatyw duszpasterskich, zmierzających do pogłębienia kultu maryjnego. Tak podsumowuje go metropolita lwowski: „W roku jubileuszu Matki Bożej Fatimskiej tutaj na Ukrainie w Kościele łacińskim przybliżyliśmy jeszcze bardziej naszym wiernym to wielkie przesłanie Matki Bożej Fatimskiej, która zachęcała nas do modlitwy – powiedział abp Mieczysław Mokrzycki. – W szczególny sposób była to zachęta do modlitwy różańcowej, wynagradzającej za grzechy osobiste i grzechy całego świata, aby na świecie zapanował pokój. Tutaj na Ukrainie potrzebowaliśmy tej modlitwy. Ufamy, że nie tylko modlitwa Kościoła na Ukrainie, ale i modlitwa całego Kościoła powszechnego wyjedna nam pokój, który tak bardzo jest potrzebny i oczekiwany przez wszystkich wiernych, a także mieszkańców tego kraju”.

Na zakończenie Roku Fatimskiego rzymskokatoliccy biskupi Ukrainy wraz z wiernymi zawierzyli we Lwowie Niepokalanemu Sercu Maryi całą Ukrainę.

M. Krawiec SSP /Lwów/Ukraina/ rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-14 18:10:30
miniaturka

Komunikat KEP: formacja i edukacja młodzieży w centrum duszpasterstwa

Zaangażowanie duszpasterzy i licznych środowisk młodzieżowych w życie Kościoła budzi nadzieję – piszą biskupi w komunikacie z 377. Zebrania Plenarnego Konferencji Episkopatu Polski.
2017-10-15 07:05:30
miniaturka

Instrukcja Konferencji Episkopatu Polski o muzyce kościelnej

Podczas zebrania plenarnego w Lublinie 14 października Konferencja Episkopatu Polski przyjęła instrukcję o muzyce kościelnej.
2017-10-15 07:38:48
miniaturka
play

Papież do Rodziny Wincentyńskiej: adorować, przyjmować, iść

„Adorować”, „przyjmować” oraz „iść” to trzy postawy ważne dla życia chrześcijańskiego. Wskazał je Papież, spotykając się z przedstawicielami Rodziny Wincentyńskiej, obchodzącymi 400-lecie swego charyzmatu.
2017-10-15 08:39:51
miniaturka

Lublin: zakończyło się zebranie Episkopatu

Zakończyły się obrady polskiego Episkopatu. Było to już 377. Zebranie Plenarne; po raz pierwszy odbywało się ono w Lublinie, na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim Jana Pawła II.
2017-10-15 08:52:19
miniaturka

Kard. Bo: wizyta Papieża w Birmie to błogosławieństwo Boże

Będzie to nadzwyczajny czas łaski dla maleńkiej wspólnoty katolików, którzy żyją w kraju o większości buddyjskiej. - mówi kardynał Charles Maung Bo o papieskiej pielgrzymce do Birmy.
2017-10-15 12:12:19
miniaturka

Dziś liczenie wiernych w kościołach

Badanie niedzielnych praktyk religijnych, w tym frekwencji w kościołach i liczby osób przystępujących do Komunii (dominicantes i communicantes), zostanie dziś przeprowadzone w ponad 10,5 tys. polskich parafii.