Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-14 15:25
www.wsdsac.pl

WSD SAC: Misjonarz z Papui Nowej Gwinei

Alumni grupy misyjnej Wyższego Seminarium Duchownego Stowarzyszenia Apostolstwa Katolickiego w Ołtarzewie, spotkali się 11 października 2017 r. z ks. Dariuszem Woźniakiem SAC.

Spotkanie z ks. Dariuszem Woźniakiem SAC
Autor/źródło: www.wsdsac.pl

Rozmowa z misjonarzem z Papui Nowej Gwinei była czasem pogłębiania wiedzy misyjnej oraz braterskiego umocnienia w powołaniu. Na początku spotkania ks. Woźniak podzielił się, że właśnie tu, w ołtarzewskim Wieczerniku zostało zasiane i zakiełkowało jego powołanie misyjne, a zaowocowało ono podaniem o wyjazd na misję do Papui i samym wyjazdem. Początki nie były łatwe – msionarz trafił do buszu, w samym środku wyspy, musiał zmagać się z klimatem, miejscowym językiem, niewygodą oraz inną mentalnością tubylców. Ale te trudne doświadczenia nie ochłodziły jego apostolskiego zapału. Następną jego placówką była… rzeka Sepik (!) – największa rzeka Papui, gdzie spotkany misjonarz posługiwał wspólnotom chrześcijan rozsianym wzdłuż brzegów rzeki. A teraz ks. Woźniak jest proboszczem parafii, której długość wynosi ponad 120 km i liczy kilka wysp prawie na samym Pacyfiku! 

Na pierwszy rzut oka, może się wydawać, że bycie misjonarzem jest łatwe i atrakcyjne, ale związane jest ono i z wieloma cierpieniami i trudnościami. Zaczynając od trzęsień ziemi i wybuchów wulkanów, tropikalnych chorób i możliwości bycia ukąszonym przez jakiegoś miejscowego gada, do poczucie samotności i tęsknoty za bliskimi. Ale ks. Woźniak podzielił się, że w trudnych chwilach pomaga mu poczucia humoru, które pomaga spojrzeć na sprawę z innej strony. I tej Bożej radości ksiądz życzył wszystkim członkom grupy misyjnej.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-14 12:29:51
miniaturka

Papież wspomina podróż na Sri Lankę

Ojciec Święty wspominał wczoraj swój pobyt na Sri Lance w 2015 r. Okazją ku temu była audiencja dla członków komitetu organizacyjnego tej podróży, którzy przybyli w pielgrzymce do Rzymu.
2017-10-14 12:58:14
miniaturka

Papież modli się za ofiary pożarów w Kalifornii

Skala zniszczeń stale rośnie. Ostatnie doniesienia mówią o 31 ofiarach śmiertelnych. Wiele osób jest zaginionych. Ogień zniszczył 3,5 tys. domów.
2017-10-14 13:28:45
miniaturka

Abp Szewczuk apeluje o Europę zjednoczoną i chrześcijańską

Z apelem do Europy, aby była zjednoczona, była sobą i była chrześcijańska wystąpił zwierzchnik Ukraińskiego Kościoła Greckokatolickiego abp Swiatosław Szewczuk w wywiadzie dla agencji włoskiego episkopatu SIR.
2017-10-14 17:22:15
miniaturka

Prymas Polski na KUL o Najświętszym Sercu Jezusa: taki patronat zobowiązuje

Abp Wojciech Polak wygłosił homilię podczas Mszy św. w kościele akademickim w Lublinie na rozpoczęcie drugiego dnia obrad biskupów.
2017-10-14 17:27:19
miniaturka

Papież: bez modlitwy wiernych nie mogę wypełniać mojej misji

Bez wsparcia modlitewnego ze strony wiernych Następca Piotra nie może wypełniać swojej misji w świecie – stwierdził Papież, zwracając się do członków Ligi modlitwy o pokój między narodami, której patronem jest bł. cesarz Karol I Habsburg.
2017-10-14 17:44:27
miniaturka

Patriarcha Raï: Libanowi grozi utrata tożsamości

Maronicki patriarcha kard. Béchara Boutros Raï w rozmowie z Papieżem Franciszkiem wyraził wielkie zaniepokojenie o zachowanie tożsamości narodowej, politycznej i kulturowej Libanu, co związane jest m.in. z ogromnym napływem uchodźców.