Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-30 13:29
Waldemar Wesołowski

Biskup legnicki apeluje o modlitwę w intencji górników i ich rodzin

Czterech górników straciło życie w wypadku w kopalni Rudna. Czterech jest nadal poszukiwanych przez służby ratownicze.

bp Zbigniew Kiernikowski

We wtorek wieczorem w kopalni Rudna doszło do silnego wstrząsu. Niestety, są ofiary śmiertelne. Biskup legnicki Zbigniew Kiernikowski wzywa wszystkich diecezjan do modlitwy w intencji górników, którzy stracili życie w wypadku w kopalni Rudna, apeluje także o opiekę duchową dla ich rodzin. Prosi też o solidarność z górnikami, którzy są nada poszukiwani przez służby ratownicze i z tymi, którzy zostali poszkodowani w wypadku i przebywają w szpitalu.


Apel Biskupa Legnickiego


Jesteśmy poruszeni i dotknięci wiadomościami o wydarzeniach w kopalni Rudna. Wstrząs, który miała tam miejsce we wtorek wieczorem przyniósł bolesne konsekwencje. Według danych z godziny 13, wiemy o śmierci czterech górników. Czterech jest nadal poszukiwanych przez służby ratownicze. Kilku innych z różnymi obrażeniami znajduje się w szpitalu.


Jako biskup legnicki wyrażam wielkie współczucie wszystkim, których to wydarzenie w bolesny sposób dotknęło przez utratę bliskich czy przez utratę pracowników.


Wyrażam moją solidarność ze służbami ratowniczymi i całym zarządem kopalni. Modlę się o to, aby wysiłki niesienia pomocy tym, którzy jeszcze nie zostali odnalezieni, doprowadziły do skutecznego i szczęśliwego odszukania żyjących.


Proszę wszystkich o modlitwę. Proszę duszpasterzy, by podczas Mszy świętych w modlitwie wiernych pamiętali o tym wydarzeniu i przedstawili Bogu stosowne prośby, mając na uwadze ból osób na różne sposoby dotkniętych tym wydarzeniem. Modlitwą ogarnijmy zwłaszcza te rodziny, które straciły kogoś bliskiego.


Jako wierzący spoglądamy na te wydarzenia w świetle odkrywania zamysłu Pana Boga. To, co się stało nie może nas tylko boleśnie dotknąć i pozbawić nadziei. Jako wspólnota ludzi wierzących musimy zachować także nadzieję, że Pan Bóg przez to wydarzenie do nas mówi i wciąż realizuje wobec nas wszystkich swój zamysł dobroci i miłosierdzia nawet, jeśli przechodzi to przez te trudne i bolesne chwile.


Łączę się ze wszystkimi, których ten wypadek dotknął głębokim bólem. Wzywam do wspólnej modlitwy i do pokornego bycia przed Tym, który jest Panem wszystkich wydarzeń i historii każdego z nas. Niech nasza ludzka solidarność i solidarność na płaszczyźnie wiary staną się dla nas wszystkich, a szczególnie dla tych, którzy doświadczają straty i przeżywają trudne chwile, balsamem kojącym to wszystko, co w nas jest raną i brakiem.


Ufam, że nasza modlitwa i nasza solidarność, nasza wiara i nadzieja pomogą nam zachować właściwe spojrzenie na te wydarzenia.


Z serdeczną łącznością ze wszystkimi dotkniętymi tą tragedią


† Zbigniew Kiernikowski, biskup legnickiPodziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: diecezja legnicka, kghm, zg rudna, bp Zbigniew Kiernikowski