Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-30 12:28
Krajowe Biuro Organizacyjnego ŚDM/mm

Jutro rusza roczny program duszpasterski #zejdzzkanapy

Ideą programu #zejdzzkanapy jest pomoc młodym w odkryciu, że ŚDM nie były jednorazowym spotkaniem, które zakończyło się wraz z Mszą Posłania.

Krajowe Duszpasterstwo Młodzieży chce, aby nauczanie papieża Franciszka docierało do szerszego grona odbiorców, a słowa, które usłyszeliśmy w Krakowie, na długi czas pozostały źródłem, z którego możemy czerpać w codzienności.

Program przygotowują młodzi i duszpasterze z diecezji, które wyraziły chęć aktywnej pomocy w podtrzymaniu ducha Światowych Dni Młodzieży. Każdy miesiąc to zestaw materiałów w skład których wchodzą: wybrane fragmenty przemówień papieża Franciszka z Krakowa, fragmenty Pisma Świętego, odpowiednie punkty z katechizmów: Youcat i Docat oraz materiały liturgiczne. Całość scala konspekt spotkania dla młodzieży.

Poprzez propozycję systematycznej pracy, program #zejdzzkanapy ma pomóc duszpasterzom w towarzyszeniu młodym, którzy doświadczyli piękna wiary w czasie przygotowań do Światowych Dni Młodzieży, a później wzięli w nich udział. Ma być pomocą w odkrywaniu na nowo piękna relacji z Jezusem, a także prowadzić do konkretnego działania.


Skierowany jest do wszystkich grup młodzieżowych i ich duszpasterzy, a także świeckich liderów, do uczestników ŚDM, wolontariuszy, wszystkich zaangażowanych w to wydarzenie, a także rzeszy młodych zaangażowanych w przygotowanie i przebieg dni w diecezjach. KDM chce także dotrzeć do tych, którzy z różnych względów nie mogli być w Krakowie.


Materiały można pobrać ze strony www.kdm.org.pl


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-30 11:11:12
miniaturka

Sejm: posłowie dopracują uchwałę ws. potępienia prześladowań chrześcijan przez ISIS

Sejm powoła specjalną podkomisję, która zajmie się dopracowaniem tekstu uchwały potępiającej masowe mordowanie chrześcijan i mniejszości religijnych przez tzw. Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie.
2016-11-30 11:35:41
miniaturka

Brat Albert uczy nas godności [List pasterski]

Życie św. Brata Alberta jest nauką o godności każdego człowieka, z której wynika konieczność okazywania szacunku drugiej osobie, piszą polscy biskupi w liście pasterskim z okazji Roku św. Brata Alberta, który rozpocznie się w Narodzenie Pańskie.
2016-11-30 11:37:42
miniaturka

Prowadź mnie, Światło – rok po śmierci o. Jana

21.12.2015, godz. 19:33- dzień, w którym o. Jan W. Góra OP odszedł do domu Ojca. Mija rok – potrzeba naszych serc to złączyć się we wspólnej modlitwie.
2016-11-30 13:31:33
miniaturka

Biskup legnicki apeluje o modlitwę w intencji górników i ich rodzin

Czterech górników straciło życie w wypadku w kopalni Rudna. Czterech jest nadal poszukiwanych przez służby ratownicze.
2016-11-30 13:38:14
miniaturka

Świąteczna Zbiórka Żywności

Prawie 9 milionów kg jedzenia, z którego mogło powstać 18 milionów posiłków dla ludzi, którzy bardzo tego potrzebują. Tak można najprościej podsumować 20 lat Świątecznej Zbiórki Żywności.
2016-11-30 14:11:32
miniaturka

Premiera filmu dokumentalnego „Prorok nie umiera – ks. Franciszek Blachnicki”

Jutro w Kinoteatrze Rialto w Katowicach odbędzie się premierowy pokaz filmu dokumentalnego w reżyserii Adama Kraśnickiego pt. „PROROK NIE UMIERA – ks. Franciszek Blachnicki”