Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-13 14:47
S. Zielińska / KAI

Jedlnia: coraz bliżej budowy Centrum Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II

Fundacja "Eucharystyczny Płomień" pozyskała działkę, na której powstanie Centrum Wieczystej Adoracji. Będzie to kaplica pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Dzieło będzie się mieścić w Jedlni koło Radomia.

Autor/źródło: pixabay, salexcarvalho, licencja: CC0

Ks. Sławomir Płusa, koordynator krajowy Odnowy w Duchu Świętym poinformował, że obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych. - Przygotowywane jest miejsce, trwa kompletowanie dokumentacji, potrzebnej do rozpoczęcia prac - powiedział ks. Płusa.

Powstała już pierwsza wizualizacja kaplicy pw. św. Jana Pawła II wraz z domem mieszkalnym, będącym zapleczem dla nowego obiektu sakralnego. Znajdzie się w nim między innymi pokój do konsultacji i poradnictwa rodzinnego czy łazienki dla pielgrzymów. - Otrzymaliśmy również pierwsze wizualizacje całego kompleksu, który naszym zdaniem wygląda bardzo ładnie. Prosimy o otoczenie tego dzieła modlitwą - zachęca ks. Płusa.

Centrum Wieczystej Adoracji będą się opiekować siostry zakonne. Ponadto będą tam prowadzone zajęcia z małżeństwami, które przeżywają problemy.

Fundacja "Eucharystyczny Płomień" została powołana na początku 2016 r. w celu gromadzenia środków na budowę pierwszej w Polsce kaplicy - Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II na terenie parafii w Jedlni. Dzieło uzyskało akceptację biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Duchowym dyrektorem oraz orędownikiem budowy Centrum jest zaś o. Joseph Vadakkel.

rm / Jedlnia

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-13 13:51:21
miniaturka

25 lat Katechizmu Kościoła Katolickiego: podręcznik wiary – bestsellerem

Przed 25 laty, 11 października 1992 r., dokładnie w 30 lat od otwarcia Soboru Watykańskiego II, papież Jan Paweł II wydał Katechizm Kościoła Katolickiego. Bardzo szybko to nowe dzieło stało się bestsellerem.
2017-10-13 14:15:58
miniaturka
play

Przewodniczący KEP modlił się intencji owocnych obrad biskupów

– Miłosierdzie to oddawanie drugiemu tego, na co on słusznie i sprawiedliwie nie zasługuje – mówił w homilii podczas porannej Mszy św. w kościele akademickim KUL abp Stanisław Gądecki, przewodniczący KEP.
2017-10-13 14:20:43
miniaturka

Skauci Europy: 1. Gromada Bielsko-Bialska FSE Bł. Michała Tomaszka

W 1. Hufcu Śląskim powołana zostaje 1. Gromada Bielsko-Bialska FSE Bł. Michała Tomaszka, jako zalążek nowego szczepu i środowiska.
2017-10-13 15:15:41
miniaturka
play

Proroctwo. Polska ma szczególną misję

Gościem Tematu Dnia Salve TV był Krzysztof Szymczyk, rzecznik Fundacji św. Filomeny i montażysta filmu "Proroctwo", który w rozmowie z Mateuszem Godkiem wyjaśniał, jak wygląda szczególna misja wyznaczona przez Boga Polakom.
2017-10-13 15:46:53
miniaturka

Rekolekcje Maryjne z o. Jamesem Manjackalem

W dniach 30.11–3.12.2017 w Warszawie odbędą się rekolekcje wprowadzające w okres Adwentu, które poprowadzi Misjonarz Miłosierdzia - o. James Manjackal (MSFS).
2017-10-13 17:48:57
miniaturka

Kielce: w parafiach diecezji – zachęta do rodzicielstwa zastępczego

„Zostań rodzicem od zaraz” - do włączenia się w taką akcję za zgodą bp. Jana Piotrowskiego zachęcają parafie diecezji kieleckiej.