Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-10-13 14:47
S. Zielińska / KAI

Jedlnia: coraz bliżej budowy Centrum Wieczystej Adoracji św. Jana Pawła II

Fundacja "Eucharystyczny Płomień" pozyskała działkę, na której powstanie Centrum Wieczystej Adoracji. Będzie to kaplica pod wezwaniem św. Jana Pawła II. Dzieło będzie się mieścić w Jedlni koło Radomia.

Autor/źródło: pixabay, salexcarvalho, licencja: CC0

Ks. Sławomir Płusa, koordynator krajowy Odnowy w Duchu Świętym poinformował, że obecnie trwają przygotowania do rozpoczęcia prac budowlanych. - Przygotowywane jest miejsce, trwa kompletowanie dokumentacji, potrzebnej do rozpoczęcia prac - powiedział ks. Płusa.

Powstała już pierwsza wizualizacja kaplicy pw. św. Jana Pawła II wraz z domem mieszkalnym, będącym zapleczem dla nowego obiektu sakralnego. Znajdzie się w nim między innymi pokój do konsultacji i poradnictwa rodzinnego czy łazienki dla pielgrzymów. - Otrzymaliśmy również pierwsze wizualizacje całego kompleksu, który naszym zdaniem wygląda bardzo ładnie. Prosimy o otoczenie tego dzieła modlitwą - zachęca ks. Płusa.

Centrum Wieczystej Adoracji będą się opiekować siostry zakonne. Ponadto będą tam prowadzone zajęcia z małżeństwami, które przeżywają problemy.

Fundacja "Eucharystyczny Płomień" została powołana na początku 2016 r. w celu gromadzenia środków na budowę pierwszej w Polsce kaplicy - Centrum Wieczystej Adoracji Najświętszego Sakramentu im. św. Jana Pawła II na terenie parafii w Jedlni. Dzieło uzyskało akceptację biskupa radomskiego Henryka Tomasika. Duchowym dyrektorem oraz orędownikiem budowy Centrum jest zaś o. Joseph Vadakkel.

rm / Jedlnia


Podziel się tym materiałem z innymi: