Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-10-13 09:15
AC / Radio Watykańskie

Abp Paglia: Kard. Caffarra cierpiał z powodu zamętu w sumieniach

W Rzymie wspominano kard. Carla Caffarrę, założyciela i wieloletniego prezesa nie istniejącego już Papieskiego Instytutu Jana Pawła II dla studiów nad Małżeństwem i Rodziną.

Autor/źródło: Pixabay, Finestrelle, licencja: CC0

Zmarł on 6 września. Mszę w jego intencji odprawił abp Vincenzo Paglia, wielki kanclerz nowego Instytutu Nauk o Małżeństwie i Rodzinie.

Abp Paglia zauważył, że wielu pracowników Instytutu znało kard. Caffarrę osobiście i ceniło go za jego pobożność, wielką wiedzę i żarliwą miłość do Kościoła. Z tego też względu cieszył się on zaufaniem Jana Pawła II. Wielki kanclerz Instytutu przyznał, że on sam w ostatnich latach często rozmawiał ze zmarłym purpuratem, który bardzo boleśnie przeżywał oddalanie się ludzi od prawdy, zamęt i błędy, w jakich pogrążają się ich sumienia, a także uleganie złemu. Podstawową tego przyczynę widział on w oddalaniu się od Boga, Jego miłości, prawa i łaski – wspominał abp Paglia.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Rzym, sumienie, abp Vincenzo Paglia, kard. Carlo Caffarra, Instytut Nauk o Małżeństwie i Rodzinie