Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-12 20:57
dr Marek Sobisz

Jan Dobrogost Krasiński - Pamięci Fundatora

Parafia pw. św. Piotra i św. Antoniego w Węgrowie zaprasza na konferencję zatytułowaną „Jan Dobrogost Krasiński – Pamięci Fundatora”, która odbędzie się 20 października w Węgrowskim Ośrodku Kultury.

Autor/źródło: Agnieszka Rejowska

Konferencja, która ma na celu ukazać postać Jana Dobrogosta Krasińskiego, szczególne jego zasługi w wymiarze sprawowanego mecenatu nad sztuką, jest ostatnim wydarzeniem kończącym obchody roku Jana Dobrogosta Krasińskiego w Węgrowie. Oprócz wykładów, podczas wydarzenia zostanie również zaprezentowana publikacja, składająca się z prezentowanych tego dnia referatów. Ponadto na zakończenie, przez ks. kan. dr Romualda Koska oraz Marię Koc zostaną wręczone Medale Jana Dobrogosta Krasińskiego dla osób zasłużonych w dziedzinie: zachowania i troski o dziedzictwo kulturowe, kultury, edukacji, działalności społecznej, działalności charytatywnej, działalności gospodarczej.

Wydarzenie jest organizowane przez Parafię pw. św. Piotra z Alkantary i św. Antoniego z Padwy w Węgrowie; współorganizatorem jest Miasto Węgrów oraz Węgrowski Ośrodek Kultury. Dofinansowane jest ze Środków Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także przez Miasto Węgrów, które w całości sfinansowało wydruk publikacji o Fundatorze. Patronatem honorowym objęła Wicemarszałek Senatu RP Maria Koc, natomiast patronat medialny sprawuje Fundacja Episkopatu Polski OPOKA.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy