Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-30 09:45
KAI/mm

Sekretarz stanu USA przybędzie do Watykanu

Amerykański sekretarz stanu John Kerry złoży 2 i 3 grudnia wizytę w Rzymie i w Watykanie – poinformowano w Waszyngtonie.

Autor/źródło: Wikimedia Commons/ (CC BY 3.0 DE)

Komunikat Sekretariatu Stanu USA podaje, że Kerry spotka się w Watykanie ze swoim odpowiednikiem, kard. Pietro Parolinem, w celu omówienia kwestii międzynarodowych i wysiłków pokojowych, w tym kryzysu humanitarnego w Syrii, przemocy na Ukrainie, a także dialogu, jaki ma miejsce w Wenezueli.


Stany Zjednoczone głęboko doceniają wysiłki Jego Świątobliwości Papieża Franciszka i Stolicy Apostolskiej, aby skupić uwagę na trudnej sytuacji imigrantów narażonych na niebezpieczeństwa, wzywają do podjęcia działań w sprawie zmian klimatycznych, zapobiegania dalszemu prześladowania mniejszości religijnych i etnicznych na obszarach konfliktowych, a także wsparcie pokojowego rozwiązywania konfliktów na całym świecie – czytamy w komunikacie Sekretariatu Stanu USA.

st (KAI) / Waszyngton

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-30 08:35:19
miniaturka

Węgry szukają sprzymierzeńców w obronie prześladowanych chrześcijan

Oficjalną wizytę w Watykanie złożyło kierownictwo węgierskiego urzędu, którego zadaniem jest udzielanie pomocy prześladowanym wyznawcom Chrystusa. Ma ono rangę podsekretariatu przy Ministerstwie Zasobów Ludzkich.
2016-11-30 08:40:55
miniaturka

Austria: kampania wiedeńskiej Caritas na rzecz bezdomnych

Caritas rozpoczyna zimową kampanię wsparcia dla bezdomnych w stolicy Austrii. Ma ona wspomóc dwa ośrodki prowadzone w Wiedniu przez tę organizację, które zapewniają całoroczną pomoc ludziom żyjącym na ulicy.
2016-11-30 08:44:26
miniaturka

Sri Lanka: biskupi największego kontynentu świata a rodzina

„Azjatycka rodzina katolicka: domowy Kościół biednych w misji miłosierdzia”. Tak brzmi temat spotkania Federacji Konferencji Episkopatów tego kontynentu. Ma ono miejsce w Negombo, mieście na Sri Lance, niedaleko stolicy kraju, Kolombo, gdzie większość stanowią katolicy.
2016-11-30 10:18:05
miniaturka

Brazylia: episkopat o szkolnictwie

Wśród ważnych dokumentów, które przygotowała rada duszpasterska episkopatu Brazylii największe zainteresowanie przyciągnął „Komunikat o reformie szkolnictwa średniego”.
2016-11-30 11:11:12
miniaturka

Sejm: posłowie dopracują uchwałę ws. potępienia prześladowań chrześcijan przez ISIS

Sejm powoła specjalną podkomisję, która zajmie się dopracowaniem tekstu uchwały potępiającej masowe mordowanie chrześcijan i mniejszości religijnych przez tzw. Państwo Islamskie na Bliskim Wschodzie.
2016-11-30 11:35:41
miniaturka

Brat Albert uczy nas godności [List pasterski]

Życie św. Brata Alberta jest nauką o godności każdego człowieka, z której wynika konieczność okazywania szacunku drugiej osobie, piszą polscy biskupi w liście pasterskim z okazji Roku św. Brata Alberta, który rozpocznie się w Narodzenie Pańskie.