Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-10 12:32
S. Zielińska / KAI

Panama: polskie grupy szykują się na ŚDM

Na stronie kierunekpanama.pl funkcjonuje internetowa mapa z danymi kontaktowymi grup, organizujących wyjazd na Światowe Dni Młodzieży w Panamie.

Autor/źródło: EpiskopatNews, licencja: Jak album

Jak dotąd zgłoszonych jest 12. punktów przygotowań polskich grup do ŚDM w Panamie, a Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zachęca do dołączania do nich oraz tworzenia kolejnych.

- Zachęcamy, żeby tworzyć takie grupy, jeśli tylko są osoby, które chciałyby pojechać do Panamy. Nie przerażajmy się kosztami, ani terminem, ale potraktujmy to jako wyzwanie i szukajmy rozwiązań. Mamy jeszcze 1,5 roku do rozpoczęcia ŚDM, a więc wciąż jest szansa, by zaangażować się w projekt Bilet dla Brata 2.0 i zebrać potrzebne środki - zachęca ks. Emil Parafiniuk, dyrektor Krajowego Biura Organizacyjnego ŚDM.

Jak dodaje, projekt Bilet dla Brata 2.0 zostanie zaprezentowany biskupom podczas zebrania plenarnego Konferencji Episkopatu Polski, które w najbliższych dniach odbędzie się w Lublinie, aby zachęcić jak największą liczbę diecezji do włączania się w pomoc polskiej młodzieży.

Grupy przygotowujące się do wyjazdu na ŚDM powstały już w Kaliszu (przy Diecezjalnym Duszpasterstwie Młodzieży "Tratwa"), Poznaniu (przy Duszpasterstwie Młodzieży Archidiecezji Poznańskiej "Jordan"), Wrocławiu (także w ramach Diecezjalnego Duszpasterstwa Młodych), w Warszawie, Krakowie, Mysłowicach, Sandomierzu, Sieniawie, Otwocku i Ząbkach. Udział w spotkaniu młodych planują też formacje harcerskie, członkowie Drogi Neokatechumenalnej, ruchów i wspólnot.

Krajowe Biuro Organizacyjne ŚDM zakończyło też rekrutację wolontariuszy długoterminowych, którzy w Panamie pomogą w organizacji i przebiegu spotkania młodych. Spośród otrzymanych kandydatur, KBO ŚDM wybrało 29 osób, które przeszły do kolejnego etapu rekrutacji. Zostaną one zaproszone na rozmowy, a ostatecznie wyłonionych zostanie 10 kandydatów, których zgłoszenia zostaną przekazane do Panamy. Natomiast rejestracja i rekrutacja wolontariuszy krótkoterminowych rozpocznie się najprawdopodobniej na początku przyszłego roku.

Panamski Komitet Organizacyjny zbiera natomiast zgłoszenia projektów muzycznych, teatralnych i innych, promujących talenty młodych ludzi. Spośród zgłoszonych propozycji zostaną wybrane te, które stworzą program Festiwalu Młodych, który w dn. 21-27 stycznia 2019 r. będzie towarzyszył głównym uroczystościom Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Jak informują Panamczycy, do końca marca 2018 r. chętni z całego świata mogą zgłaszać swoje propozycje, pisząc na adres: festival@panama2019.pa. Spośród nadesłanych projektów gospodarze, po konsultacjach z konferencjami episkopatów i papieską Dykasterią ds. Świeckich, Rodziny i Życia, która czuwa nad organizacją ŚDM, wybiorą te, które złożą się na program Festiwalu Młodych

Wydarzenia Centralne 34. ŚDM Panama 2019 odbędą się w dniach 22-27 stycznia 2019 r. pod hasłem "Oto Ja służebnica Pańska, niech Mi się stanie według twego słowa!” (Łk 1,38). Poprzedzą je Dni w Diecezjach, które odbędą się od 17 do 21 stycznia 2019 na terenie Panamy, Kostaryki i Nikaragui.

abd / Warszawa

Linki zewnętrzne:

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-10 11:28:22
miniaturka
play

Cuda Różańca. - Mój syn brał narkotyki i był bliski śmierci

- Modlitwa różańcowa jest bronią w walce ze złem. Oplatamy tym różańcem nasze dzieci, problemy...
2017-10-10 11:57:07
miniaturka

Obchody 33. rocznicy męczeńskiej śmierci księdza Jerzego Popiełuszki

W uroczystościach weźmie udział rodzina księdza Jerzego, jego bliscy oraz przedstawiciele świata polityki, kultury i duchowieństwa.
2017-10-10 12:14:10
miniaturka

IV Kongres Życia i Rodziny - Rewolucja kulturowa dzisiaj: społeczeństwo, szkoła, rodzina

Kongres,odbędzie się 26.10.2017 w Warszawie, będzie poświęcony ideologii gender, seksualizacji dzieci i młodzieży oraz edukacji antydyskryminacyjnej.
2017-10-10 13:04:49
miniaturka

Kard. Koch: ekumenizm męczenników centrum ekumenizmu

Ekumenizm męczenników stanowi centrum działań ekumenicznych szczególnie dziś, kiedy 80 proc. ofiar prześladowań doświadcza ich właśnie z powodu swej wiary – powiedział kard. Kurt Koch.
2017-10-10 13:30:44
miniaturka

Franciszek u św. Marty: Boża wszechmoc zawsze przejawia się w miłosierdziu

Boża wszechmoc zawsze przejawia się w miłosierdziu – powiedział Papież podczas porannej Mszy w Domu św. Marty. W swojej homilii odniósł się do pierwszego czytania dzisiejszej liturgii (Jon 3, 1-10).
2017-10-10 14:04:02
miniaturka

Kraków: kolejny etap zbiórki na bursę sercanek

Wraz z początkiem nowego roku akademickiego rozpoczął się kolejny, już siódmy etap akcji "123456serc.pl". To inicjatywa, która wspiera remont Bursy im. bł. Matki Klary Ludwiki Szczęsnej w Krakowie.