Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-09 13:07
ek / diecezja.sosnowiec.pl

Jaworzno: Zaproszenie na Dzień Wspólnot Diecezjalnych

Wydarzenie skierowane jest do członków wszystkich wspólnot, ruchów i stowarzyszeń działających na terenie diecezji sosnowieckiej.

Autor/źródło: diecezja.sosnowiec.pl

Niech Matka Boża Nieustającej Pomocy, w której sanktuarium będziemy się modlić i świętować, pogłębi naszą współpracę dla dobra sosnowieckiego Kościoła!

Dzień Wspólnot Diecezjalnych, odbędzie się 28 października w Sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Jaworznie w Osiedlu Stałym

Spotkanie któremu przyświecać będzie hasło "…powrócą z radością" (Ps 126,5-6), rozpocznie się Mszą św. o g. 15 pod przewodnictwem Księdza Biskupa Grzegorza Kaszaka. Po Eucharystii przewidziano czas na integrację, kawę i herbatę. O g. 18 odbędzie się Wieczór uwielbienia z adoracją Najświętszego Sakramentu, podczas którego konferencję wygłosi gość specjalny – Marcin Jakimowicz (redaktor Gościa Niedzielnego oraz lider Diakonii Świętej Rodziny).

"Jak podkreślało wielu uczestników ubiegłorocznego spotkania, było to mocne doświadczenie jedności i bogactwa Kościoła. Doświadczenie, które pokazuje że możemy iść tą samą drogą, nawet jeśli kroczymy nią na właściwy sobie sposób. Katechizm Kościoła Katolickiego poucza nas jasno: Od początku ten jeden Kościół ukazuje się jednak w wielkiej różnorodności, która pochodzi zarówno z rozmaitości darów Bożych, jak i wielości otrzymujących je osób. W jedności Ludu Bożego gromadzi się różnorodność narodów i kultur. Wśród członków Kościoła istnieje różnorodność darów, zadań, sytuacji i sposobów życia (KKK 814). Chcemy przełamywać pojawiającego się nieraz ducha niezrozumienia czy wzajemnej rywalizacji i zapraszać Ducha Świętego, aby prawdziwie czynił z nas jedno Ciało Chrystusowe. Każda wspólnota czy grupa ludzi inaczej przeżywających swoją wiarę jest ubogaceniem dla innych. Chcemy uczyć się doceniać wartości wnoszone przez siebie nawzajem, doceniać bogactwo, jakie stanowi owa różnorodność, a jednocześnie być gotowymi do współpracy" – mówi ks. Andrzej Nackowski z Wydziału Duszpasterstwa Ogólnego, odpowiedzialny za organizację wydarzenia.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-09 11:29:05
miniaturka

Splendor personae. Edyta Stein - Patronka Europy

Konferencja "Splendor personae. Edyta Stein - Patronka Europy" odbędzie się 12 października (jest to dzień urodzin Edyty Stein) w Auli Jana Pawła II UKSW.
2017-10-09 11:53:36
miniaturka

Kraków: zainaugurowano cykl wykładów otwartych na temat encykliki „Redemptor hominis”

W Centrum Jana Pawła II „Nie lękajcie się!” w Krakowie zainaugurowany został w niedzielę cykl wykładów otwartych na temat encykliki „Redemptor hominis”.
2017-10-09 12:24:29
miniaturka

Coraz więcej diecezji i biskupów korzysta z mediów społecznościowych

Diecezja sandomierska w ostatnich dniach utworzyła swoje konto na Twitterze – to 19 polska diecezja, która używa do komunikacji tego portalu społecznościowego.
2017-10-09 13:28:11
miniaturka

Franciszek u św. Marty: bliźni potrzebuje naszej pomocy, by się podnieść

Na potrzebę troski o ludzi poranionych, na wzór miłosiernego Samarytanina zwrócił uwagą papież podczas porannej Eucharystii w Domu Świętej Marty.
2017-10-09 13:52:53
miniaturka

Wadowickie obchody 39. rocznicy pontyfikatu św. Jana Pawła II

Z okazji 39. rocznicy wyboru kard. Karola Wojtyły na Następcę św. Piotra, Muzeum Dom Rodzinny Ojca Świętego Jana Pawła II w Wadowicach zaprasza do wspólnego świętowania.
2017-10-09 14:28:05
miniaturka

Poznań: „Redemptoris Missio” pomaga w budowie „Domu z marzeń” w Kenii

Poznańska Fundacja Pomocy Humanitarnej „Redemptoris Missio” zbiera środki na wsparcie budowy Centrum Dziecięcego w misji Kithatu, w którym znajdzie się miejsce dla setki dzieci.