Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-10-08 13:35
Anna Bajon / KAI

Łódź: ponad 18 tys. kremówek dla wiernych z okazji Dnia Papieskiego

Setki młodych wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas rozprowadza w kościołach archidiecezji łódzkiej 18,5 tys. kremówek papieskich. Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc uczniom w szkołach, w których działa Caritas.

Autor/źródło: wikimedia commons / Piotrus

- W tym roku przygotowaliśmy 18,5 tysiąca kremówek, które otrzymaliśmy dzięki uprzejmości sieci łódzkiej cukierni A. Dybalski – mówi Tomasz Kopytowski, rzecznik prasowy łódzkiej Caritas. - Akcja kremówkowa odbywa się już po raz kolejny i co roku cieszy się coraz większym zainteresowaniem – dodaje.

W kruchcie łódzkiej katedry znajdują się dwa stanowiska z kremówkami, przy których można spotkać uczniów z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 3 w Łodzi, którzy wraz ze swoim katechetą Pawłem Pietralą rozprowadzają kremowe ciastka. - W wśród kupujących od nas kremówki są nie tylko małe dzieci, ale także wielu dorosłych. Wychodząc z kościoła zatrzymują się, aby kupić smakołyki – tłumaczy Natalia Ryszka, uczennica I klasy technikum.

- Nie można przejść obojętnie obok takich pyszności – mówi Elżbieta Trawek. Kiedy słyszy się słowo kremówka, od razu stawia się pytanie – czy to papieska kremówka? - To ciasto kojarzy się chyba wszystkim z osobą Jana Pawła II – dodaje.

Akcja kremówkowa towarzyszy obchodom Dnia Papieskiego. Papieskie kremówki nabyć można po Mszach w 50 świątyniach archidiecezji łódzkiej.

xpk / Łodź


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Caritas, Łódź, Szkolne Koła Caritas, kremówki papieskie