Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-08 11:25
Anna Bajon / xbk

75-lecie parafii kamiliańskiej w Tarnowskich Górach

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienia chorych odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 75 - lecia parafii pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Kopca z udziałem proboszczów posługujących wcześniej w tej parafii.

Autor/źródło: xbk

Ksiądz biskup w czasie kazania powiedział m. in. "Ta parafia pokazuje niezwykły charyzmat wchodzenia bożych spraw, bożych treści i bożej łaski w życie ludzi, którzy tu mogą odnaleźć swoje właściwe miejsce i tutaj czerpać natchnienia  by więcej było w nas dobra, odwagi i by tym dobrem umieć się dzielić."

Biskup nawiązał też do początków funkcjonowania kamilianów w Tarnowskich Górach - "Początek obecności kamilianów w tym miejscu to czas pruskiej władzy, 75 lat temu kiedy powstawała parafia brutalność wojny powodowała, że sytuacja była wyjątkowo trudna i napięta. Ojcowie oprócz sobie właściwego charyzmatu podjęli trud posługiwania parafii."

Na koniec biskup Kopiec, zwrócił się do ojców kamilianów tymi słowami - " Życzę Wam, abyśmy także jako Kościół diecezjalny cieszyli się waszą posługą , budowali się Waszymi dobrymi owocami i życzę wam abyście nieustawali w trwaniu przy Panu i w tym aby z nadzieją oczekiwać dobrych owoców i niech łaska boża to sprawi!"


Parafia Matki Bożej Uzdrowienie Chorych w Tarnowskich Górach-Osadzie Jana – należy do diecezji gliwickiej (dekanat Tarnowskie Góry), do parafii należy kościół Matki Bożej Uzdrowienie Chorych i kościół filialny św. Jana Chrzciciela.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-08 09:09:25
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: w Dzień Papieski możemy włączyć się w zbiórkę na rzecz młodzieży

8 października obchodzimy XVII Dzień Papieski, a tym samy kolejny raz możemy włączyć się w zbiórkę na rzecz edukacji uzdolnionych młodych z niezamożnych rodzin. To naprawdę żywy pomnik, który wystawiamy św. Janowi Pawłowi II – podkreśla rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2017-10-08 09:52:37
miniaturka

Abp Jędraszewski: Różaniec jedynym ratunkiem dla świata

W sobotę 7 października abp Marek Jędraszewski spotkał się z mieszkańcami Zakopanego w ramach akcji modlitewnej "Różaniec do granic". W kościele św. Krzyża przewodniczył Mszy św.
2017-10-08 10:24:06
miniaturka

Różaniec do granic w Lutogniewie

Niewielka wspólnota parafialna w Lutogniewie( diecezja kaliska) włączyła się także w inicjatywę Różaniec do granic
2017-10-08 12:18:15
miniaturka

Drohiczyn: Różaniec nad granicą z Białorusią

Niemal 9 tys. pielgrzymów spoza diecezji przyjechało do położonej nad granicą białoruską diecezji drohiczyńskiej. Oprócz tego w modlitewnej akcji wzięli licznie udział mieszkańcy diecezji.
2017-10-08 13:39:34
miniaturka

Łódź: ponad 18 tys. kremówek dla wiernych z okazji Dnia Papieskiego

Setki młodych wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas rozprowadza w kościołach archidiecezji łódzkiej 18,5 tys. kremówek papieskich. Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc uczniom w szkołach, w których działa Caritas.
2017-10-08 13:41:30
miniaturka

Podkarpacie: pomoc dla niepełnosprawnych w Gruzji

Setki wózków inwalidzkich, chodzików, kul, materace przeciwodleżynowe, czy podnoszona hydraulicznie wanna - to sprzęt dla osób niepełnosprawnych, który za sprawą rzeszowskiej Fundacji Pro Spe został przekazany do potrzebujących w Gruzji.