Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-08 11:20
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

Różaniec do granic w Lutogniewie

Niewielka wspólnota parafialna w Lutogniewie( diecezja kaliska) włączyła się także w inicjatywę Różaniec do granic

Różaniec do granic w Lutogniewie
Autor/źródło: ks. Łukasz Żurawski

7 . października  we wspomnienie Matki Bożej Różańcowej tysiące Polaków odpowiedziało na inicjatywę „ Różaniec do granic”. Dzięki temu poprzez modlitwę różańcową ku niebu popłynęło wołanie o ratunek dla Polski i świata. Modlono się przede wszystkim w intencji pokoju. Popłynęło ono nie tylko z granic naszego kraju, ale z całego jego terenu. Duszpasterze mieli bowiem świadomość, że wiele osób chce włączyć się w tę modlitwę, ale nie ma możliwości stanąć wzdłuż granicy Polski. W związku z tym, w małych i wielkich miastach, w wioskach podjętych zostało wiele inicjatyw duszpasterskich. Nie zabrakło ich także w niewielkim Lutogniewie, gdzie znajduje się Sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia. Na godzinę 13:00 ks. kan. Łukasz Żurawski, kustosz sanktuarium zaprosił  wiernych na wspólną Eucharystię. Wielu parafian, mimo niesprzyjających warunków pogodowych przybyło na wspólnotę modlitwy. Po Eucharystii był czas na spotkanie z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie.  O godz. 14:00 dokładnie wtedy, gdy z granic popłynęła modlitwa różańcowa rozpoczęło się w sanktuarium rozważanie tajemnic radosnych.

Nie przeszkodził Lutogniewskim parafianom we włączenie się w inicjatywę Różaniec do granic brak prądu, bo przecież Maryja jest Tą, która rozświetla wszelkie mroki. Parafianie kochają i czczą Matkę Bożą i Jej zawierzają wszystkie trudne sprawy, pokazali to kolejny raz.Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-08 00:31:18
miniaturka

Bp Janiak: uczcie dzieci modlitwy, bo to jest siła na trudne momenty

- Uczcie dzieci modlitwy, bo to jest siła na trudne momenty – mówił biskup kaliski Edward Janiak do katechetów zgromadzonych na wspólnej modlitwie w kaliskiej katedrze.
2017-10-08 09:09:25
miniaturka

Rzecznik Episkopatu: w Dzień Papieski możemy włączyć się w zbiórkę na rzecz młodzieży

8 października obchodzimy XVII Dzień Papieski, a tym samy kolejny raz możemy włączyć się w zbiórkę na rzecz edukacji uzdolnionych młodych z niezamożnych rodzin. To naprawdę żywy pomnik, który wystawiamy św. Janowi Pawłowi II – podkreśla rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2017-10-08 09:52:37
miniaturka

Abp Jędraszewski: Różaniec jedynym ratunkiem dla świata

W sobotę 7 października abp Marek Jędraszewski spotkał się z mieszkańcami Zakopanego w ramach akcji modlitewnej "Różaniec do granic". W kościele św. Krzyża przewodniczył Mszy św.
2017-10-08 11:43:34
miniaturka

75-lecie parafii kamiliańskiej w Tarnowskich Górach

W kościele pod wezwaniem Matki Bożej Uzdrowienia chorych odbyła się uroczysta Msza św. z okazji 75 - lecia parafii pod przewodnictwem ks. biskupa Jana Kopca z udziałem proboszczów posługujących wcześniej w tej parafii.
2017-10-08 12:18:15
miniaturka

Drohiczyn: Różaniec nad granicą z Białorusią

Niemal 9 tys. pielgrzymów spoza diecezji przyjechało do położonej nad granicą białoruską diecezji drohiczyńskiej. Oprócz tego w modlitewnej akcji wzięli licznie udział mieszkańcy diecezji.
2017-10-08 13:39:34
miniaturka

Łódź: ponad 18 tys. kremówek dla wiernych z okazji Dnia Papieskiego

Setki młodych wolontariuszy Szkolnych Kół Caritas rozprowadza w kościołach archidiecezji łódzkiej 18,5 tys. kremówek papieskich. Całkowity dochód z akcji przeznaczony zostanie na pomoc uczniom w szkołach, w których działa Caritas.