Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-08 08:02
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Mediolan: beatyfikacja o. Aresenio z Trigolo

“W trudnościach i doświadczanych próbach naśladował Chrystusa ubogiego, pokornego z całkowitym zawierzeniem oraz sercem czystym i cichym” – tak o wyniesionym dziś w Mediolanie do chwały ołtarzy o. Arsenio z Trigolo napisał Papież Franciszek.

Katedra w Mediolanie
Autor/źródło: pixabay, CC0

Nowy włoski błogosławiony przeżył 60 lat, z czego 13 w rodzinie, 12 w seminarium w Cremonie, trochę więcej jak rok jako kapłan diecezjalny, 17 w zakonie jezuitów, 10 jako przełożony jednego z zakonów żeńskich i wreszcie 7 w zakonie kapucynów. W wywiadzie dla Radia Watykańskiego tak mówi o nim kard. Angelo Amato, prefekt Kongregacji spraw Kanonizacyjnych.

„Był kapłanem, który czuł się dumy ze swojego powołania i swojej działalności apostolskiej. Najpierw był księdzem diecezjalnym, potem jezuitą i wreszcie kapucynem. Bardzo dbał o świętość własną i innych. Kochał modlitwę, umartwienia i pracę. Był cenionym mistrzem życia duchowego, kompetentym w dawaniu ćwiczeń duchowych oraz bardzo dobrym spowiednikiem. Głównymi filarami jego życia, jako osoby świętej i założyciela zgromadzenia, były pokora i miłość. Był pierwszym, który nimi żył i je praktykował, a także uczył innych, jak wcielać je w codzienność. Pokora to cnota, która pozwala nam dostrzec w nas to, co najsłabsze – pisał. – Pozwala pokochać odrzuconych, pogardzanych oraz cierpliwie traktować z miłości do Boga przeciwności i trudności, które mogą nas spotkać. Często powstarzał: bądźcie pokorni, bądźcie pokorni, nie bójcie się, że za bardzo się uniżycie” – powiedział kard. Amato.

pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-07 22:30:36
miniaturka

Papież: audiencja dla premiera Chorwacji

Ojciec Święty przyjął w sobotę rano na audiencji premiera Chorwacji. Andrej Plenković spotkał się następnie z kardynałem sekretarzem stanu Pietro Parolinem, któremu towarzyszył podsekretarz ds. relacji z państwami ks. Antoine Camilleri.
2017-10-07 22:32:50
miniaturka

Papież do kongresu kanonistów: prawo kanoniczne a Sobór

Łacińską zasadę „Nulla est caritas sine iustitia” – „Nie ma miłości bez sprawiedliwości” przypomniał Papież w przesłaniu do uczestników kończącego się dziś w Rzymie międzynarodowego kongresu w stulecie pierwszego Kodeksu Prawa Kanonicznego.
2017-10-07 22:33:38
miniaturka

Różaniec do granic w mikstackiej parafii

W mikstackiej wspólnocie, w łączności duchowej z zebranymi na granicy naszego kraju ku niebu popłynęła modlitwa różańcowa w intencji pokoju na świecie,ale i w naszych sercach...
2017-10-07 22:39:13
miniaturka

Papież Franciszek: Oceany wspólnym dziedzictwem rodziny ludzkiej

„Nasz ocean – ocean dla życia” to tytuł IV Konferencji międzynarodowej wyższego szczebla zorganizowanej 5 i 6 października na Malcie.
2017-10-07 22:46:55
miniaturka

Ekstremalny Różaniec w Pleszewie

Ponad 120 osób z diecezji kaliskiej podążało w piątek w nocy w dwóch trasach Ekstremalnego Różańca. Modlitwę rozpoczęła Msza św. w kościele pw. Najświętszego Zbawiciela w Pleszewie.
2017-10-07 23:26:10
miniaturka

„Różaniec do Granic” w diecezji kaliskiej

Kalisz, Ostrów Wielkopolski, Nowe Skalmierzyce i wiele innych miejscowości – to miejsca, w których wierni diecezji kaliskiej uczestniczyli w „Różańcu do Granic”.