Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-06 18:27
ek / Archidiecezja Katowicka

Biblijny twitter

W ubiegłą niedzielę 1 października br. - w ramach Multimedialnego Studium Formacji Biblijnej „Biblicum Śląskie” - rozpoczął się Cykl „Niedzielny Tweet biblijny”.

Autor/źródło: Pixabay, StockSnap, licencja: CC0

Co tydzień, w każdą niedzielę - poprzez Twittera - rozsyłany jest wybrany fragment czytań liturgicznych lub krótka myśl do nich nawiązująca. Jest to zatem swego rodzaju "haiku biblijne", stanowiące nie lada wyzwanie dla autorów. 

Ponieważ jednak są wśród nich takie osoby jak m.in. Prof. Tadeusz Sławek, Pani Janina Ochojska, Ks. Adam Boniecki czy Ks. Jacek Stryczek, twórcy projektu wierzą, że wyzwaniu temu nie tylko sprostają, ale również pomogą odbiorcom rozwijać się zarówno intelektualnie jak i duchowo.

„Niedzielny Tweet biblijny” można otrzymywać:

- dodając do Obserwowanych konto @BiblicumSlaskie na Twitterze - https://twitter.com/biblicumslaskie

lub

- w wersji mailowej (poszerzonej o grafikę i teksty Lectio Divina) - zgłaszając się poprzez Zakładkę „Kontakt” na stronie „Biblicum Śląskiego”: https://www.biblicum.pl/kontakt

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-06 14:56:53
miniaturka

Bp Jarecki: przejście od teorii do praktyki jest naszą piętą achillesową

Mszą św. w archikatedrze św. Jana Chrzciciela w Warszawie zakończył się I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej, organizowany przez katolickie stowarzyszenie „Civitas Christiana” i włoską Fundację Giuseppe Toniolo.
2017-10-06 15:25:05
miniaturka

abp Gądecki: współczujemy i modlimy się za poszkodowanych przez orkan Ksawery

Przekazujemy wyrazy współczucia i zapewniamy o modlitwie za ofiary śmiertelne i poszkodowanych przez orkan Ksawery, który minionej nocy przeszedł nad Polską – podkreślił przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
2017-10-06 18:18:35
miniaturka

Papież do księży z Lyonu: nie zniosę celibatu

Celibat, samotność księży, ich relacje ze świeckimi, problemy rodziny w świetle adhortacji apostolskiej „Amoris laetitia” były tematami długiej rozmowy papieża z grupą księży z archidiecezji liońskiej we Francji.
2017-10-07 07:16:05
miniaturka

Papież u św. Marty: łaska wstydu uzdrawia nas z grzechu

„Panu, Bogu naszemu, należna jest sprawiedliwość, nam zaś rumieniec wstydu na twarzy„ - słowa proroka Barucha były myślą przewodnią homilii Papieża podczas Mszy w Domu św. Marty.
2017-10-07 07:35:34
miniaturka
play

Pomysłodawca akcji "Różaniec do Granic": To modlitwa ogromnej mocy

Gościem Tematu Dnia Salve TV był Łukasz Witkiewicz, główny pomysłodawca akcji Różaniec do granic, który w rozmowie z Mateuszem Godkiem podzielił się swoim świadectwem.
2017-10-07 08:16:30
miniaturka

Abp Pontier na pogrzebie ofiar zamachu w Marsylii

Podczas pogrzebu dwóch kobiet, które zginęły w ubiegłą niedzielę z rąk algierskiego islamisty, Arcybiskup Marsylii przywołał doświadczenie opisywane w Księdze Lamentacji: „Pozbawiłeś mą duszę spokoju, zapomniałem o szczęściu”.