Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-06 08:28
Anna Bajon / Radio Watykańskie

Papież do chaldejczyków: niech Bóg ukoi wasze rany

Niech miłosierdzie Boże ukoi rany członków waszych wspólnot, którzy płaczą po wojnie, aby mogli zostać uzdrowieni – powiedział Papież do członków Kościoła chaldejskiego zebranych w Rzymie na swym synodzie.

Autor/źródło: Pixabay

Zwracając się do nich, poruszył główne problemy dotykające tę wspólnotę, a więc kwestię migracji chrześcijan, odbudowę zniszczonych miast i wsi, powrót uciekinierów, a także sprawy liturgiczne i powołań kapłańskich.

„Korzystam z okazji, aby za waszym pośrednictwem pozdrowić wiernych ukochanej irackiej ziemi, tak ciężko doświadczonej, dzieląc się nadzieją wypływającą z ostatnich wiadomości. Mówią one o budzeniu się życia i zaangażowania w regionach i miastach do tej pory poddanych ciężkiej i brutalnej przemocy. Niech  miłosierdzie Boga ukoi członków waszych wspólnot, którzy płaczą po wojnie, aby mogli zostać uzdrowieni” – stwierdził Ojciec Święty.

Franciszek zachęcił także wiernych Kościoła chaldejskiego, aby byli nieustającymi budowniczymi jedności, popierającymi dialog i współpracę ze wszystkimi osobami zaangażowanymim w życie publiczne, aby tym samym ułatwić powrót uchodźcom i uzdrowić podziały. Zaapelował, aby pomimo wielu niepewności dotyczących przyszłości zabiegać o tak potrzebne narodowe pojednanie.


pp/rv

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Zobacz także
2017-10-05 18:52:48
miniaturka

Obchody Dnia Dziecka Utraconego w całym kraju

Msze św. i modlitwy w intencji dzieci, ich symboliczne pochówki, wykłady psychoterapeutów oraz spotkania rodzin po stracie - składają się co roku na obchody Dnia Dziecka Utraconego, który przypada 15 października.
2017-10-06 00:41:24
miniaturka

Abp Hoser: Święta Rodzina to wzór dla małżonków i rodziców

- W miłości oblubieńczej Maryi i Józefa nie ma cienia egoizmu i agresji. To jest miłość, którą powinniśmy kultywować w każdym ludzkim małżeństwie, jeżeli chcemy, żeby nasze rodziny były szczęśliwe – mówił abp Henryk Hoser w Sanktuarium św. Józefa w Kaliszu.
2017-10-06 08:14:00
miniaturka

Kościół w obliczu egolatrii i technokratycznego materializmu

W obliczu epokowych przemian, które zachodzą we współczesnej kulturze, nauce i technice, chrześcijanie muszą przejąć inicjatywę.
2017-10-06 09:18:26
miniaturka

Papież: naród bez korzeni jest chory

Kto znalazł własne korzenie jest człowiekiem radosnym, podczas gdy psychologiczne „samo-wygnanie” wyrządza wiele szkód – to zasadnicza myśli homilii wygłoszonej przez Papieża na Mszy w Domu św. Marty.
2017-10-06 09:46:23
miniaturka

Katalonia: Kościół zaangażowany w przezwyciężenie impasu

Hiszpania nadal znajduje się w impasie po niedzielnym referendum w sprawie niepodległości Katalonii.
2017-10-06 10:08:29
miniaturka

Arcybiskup Aleppo: pomóżcie nam pozostać w Syrii, a nie wyjeżdżać!

Pomóżcie nam pozostać w Syrii, a nie wyjeżdżać z niej – apeluje melchicki arcybiskup Aleppo Jean Clement Jeanbart.