Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-10-05 13:40
Małgorzata Strzelec

Różaniec do Granic w Mikstacie

Mikstaczanie włączą się w wielkie modlitewne wołanie o ratunek dla Polski i świata.

Zapowiedź modlitwy rózańcowej w mikstackiej parafii

Już w najbliższą sobotę, 7 października w Święto Matki Bożej Różańcowej na granicy naszego kraju staną dziesiątki tysięcy ludzi  z różańcami w ręku, by przez wstawiennictwo Maryi prosić o ratunek dla Polski i świata. Zapewne wiele osób chciałoby w tym dniu stanąć w jakimś punkcie na granicy i włączyć się w wielkie modlitewne wołanie modlitwą różańcową. A co jeśli tego pragnienia nie możemy z różnych powodów zrealizować? W tym dniu podejmowanych jest w parafiach wiele inicjatyw, spotkań modlitewnych. Duchowo w modlitewny RÓŻANIEC DO GRANIC włączy się także mikstacka wspólnota parafialna.

W tym dniu w mikstackiej wspólnocie parafialnej odmówione zostaną wszystkie cztery części różańca.

 7. października przypada I sobota miesiąca, a więc tradycyjnie już w   mikstackim kościele o godz. 7:30 odśpiewane zostaną Godzinki o Niepokalanym Poczęciu Najświętszej Maryi Panny, po których sprawowana będzie Msza Święta połączona z Nowenną do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Bezpośrednio po tej Mszy św. odmówiona zostanie I część różańca. Na drugą, w  szczególnej łączności ze zgromadzonymi wzdłuż granic kraju mikstaccy parafianie spotkają się w Diecezjalnym Sanktuarium Świętego Rocha.  Co warto tu dodać na obrazie w ołtarzu głównym św. Roch przedstawiony jest z różańcem. Jest On także Patronem miasta, więc mogą od niego uczyć się mieszkańcy miłości do Matki Bożej i modlitwy różańcowej. III część różańca odmówiona zostanie o godz. 17:30 w kościele pw. Trójcy Świętej.

Ostatnia, IV część odmówiona zostanie przed Apelem Jasnogórskim o godz. 20:30. Gdy na wieży mikstackiego kościoła odezwą się dzwony wzywające do Apelu ku niebu popłyną słowa: Maryjo: jesteśmy! Pamiętamy! Czuwamy!

Niech ten dzień modlitewnego wołania o ratunek dla Polski i świata  będzie czasem naszego autentycznego czuwania i pamięci o słowach Maryi, która w Fatimie, Gietrzwałdzie i innych miejscach świata prosiła i zachęcała do modlitwy różańcowej.


 


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: modlitwa, Mikstat, różaniec, Różaniec Do Granic