Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-12-01 09:00
xAP

#ZEJDZZKANAPY, aby podjąć modlitwę.

#ZEJDZZKANAPY - kolejna propozycja Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży dla duszpasterstwa młodzieży!

Autor/źródło: kdm.org.pl

    #ZEJDZZKANAPY to kolejna propozycja programu duszpasterskiego dla młodzieży, który został przygotowany przez młodzież i kapłanów skupionych wokół Krajowego Duszpasterstwa Młodzieży.

    Dotychczasowe materiały formacyjne: „Rok Wiary”, „Cz@t ze Słowem” oraz „Serce 2.0”, proponowały treści przygotowujące do Światowych Dni Młodzieży. Natomiast #ZEJDZZKANAPY w swej treści wracać będzie do przemówień i homilii Papieża Franciszka, które usłyszała młodzież podczas minionych Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

    Z wypowiedzi Papieża zostały wybrane słowa-klucze, które stały się tematami przewodnimi poszczególnych miesięcy. Korzystający z nowego programu mogą liczyć na bogaty zestaw materiałów pomocniczych, do których należą: konspekt, medytacja biblijna, celebracja, teksty do wykorzystania w liturgii oraz skrzyknięcie – czyli propozycja podjęcia konkretnego dzieła miłosierdzia, które będzie realizacją prośby papieża Franciszka – „zejdź z kanapy!”.

    Podczas spotkania z młodymi w Krakowie, Ojciec Święty cieszył się ze wspólnej modlitwy, a przede wszystkim do modlitwy zachęcał. W homilii podczas Mszy Posłania prosił, aby młodzi, podejmując codzienny dialog ze światem, na pierwszym miejscu postawili dialog z Bogiem – modlitwę.  Dlatego w miesiącu grudniu, autorzy #ZEJDZZKANAPY zapraszają, aby przyjrzeć się jak wygląda nasza indywidualna i wspólnotowa modlitwa.

Materiały można pobrać na stronie www.kdm.org.pl


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: ŚDM,, młodzież, kanapa, kdm.org.pl, modlitwa