Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-04 14:50
S. Zielińska / Salve TV

Kościół - kapitalizm czy socjalizm? Jak żyć po... katolicku?

Marcin Kluczyński, red. naczelny ”Civitas Christiana” i rzecznik I Festiwalu Katolickiej Nauki Społecznej, w programie Temat Dnia mówił o tym, czy katolicka nauka społeczna jest kapitalistyczna czy socjalistyczna.

- Katolicka Nauka Społeczna to przełożenie Ewangelii na życie społeczne. Dotyczy każdej sfery. Tak naprawdę chodzi o dotarcie do człowieka w każdej sferze życia, w jakiej przychodzi mu istnieć. Ewangelia nie jest wyłączona ani od biznesu, ani od polityki, ani spraw samorządowych, rodziny – mówił Marcin Kluczyński.

- Chcemy podkreślać,że nie chodzi tylko i wyłącznie o hasło społecznej odpowiedzialności biznesu. Chodzi o coś więcej – o kierowanie się zasadą sprawiedliwości społecznej, choćby właśnie jeżeli chodzi o uczciwość w płaceniu podatków, w podejściu do pracownika. Ci ludzie rzeczywiście o to dbają – dodawał.

Według niego, ”festiwal będzie okazją do dawania świadectwa”.  

Jak podkreślał, ”Pismo Święte nie jest bezpośrednio księgą, która nam powie jak założyć biznes, ale jak żyć uczciwie – na pewno znajdziemy wiele takich fragmentów”.


I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

„Od teorii do praktyki”

5-6 października 2017 r.

Pałac Prymasowski (Hotel Bellotto)

ul. Senatorska 13/15 Warszawa 


WIĘCEJ INFORMACJI: www.festiwalkns.pl


Salve TV to Chrześcijańska Telewizja Internetowa Diecezji Warszawsko-Praskiej.


Źródło: Karolina Zaremba, Salve TV

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-04 13:38:31
miniaturka

Warszawa: Sesja upamiętniająca abp. Antoniego Baraniaka

Pod patronatem Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy odbędzie się w Warszawie 6 października 2017 r. uroczystość upamiętniająca osobę abp. Antoniego Baraniaka.
2017-10-04 13:58:59
miniaturka

"Różaniec Do Granic" także w kajaku, na statku i w górach

Uczestnicy "Różańca do granic" 7 października zgromadzą się w wielu niezwykłych miejscach. Wierni będą się modlić nie tylko wzdłuż granicy Polski, ale też np. na pokładzie statku, na flisackiej tratwie i w górskim schronisku.
2017-10-04 14:39:08
miniaturka

Abp Jędraszewski: Maryja nieomylnie prowadzi nas do Chrystusa

O potrzebie powrotu do słów Matki Bożej z objawień fatimskich mówił abp Marek Jędraszewski do alumnów Wyższego Seminarium Duchownego w Krakowie, podczas Mszy świętej inaugurującej rok formacyjny.
2017-10-04 15:29:16
miniaturka

Lublin: Międzynarodowy Dzień KUL

W czwartek 5 października 2017 r. w Katolickim Uniwersytecie Lubelskim odbędzie się Międzynarodowy Dzień KUL.
2017-10-04 16:00:43
miniaturka

Jasna Góra: dar serca uczniów szkół papieskich dla rówieśników w Aleppo

Na wzór rówieśników z Gietrzwałdu i Fatimy do jeszcze większej miłości do Boga i Matki Najświętszej zachęcał bp Henryk Tomasik dzieci i młodzież podczas 17. Ogólnopolskiej Pielgrzymki Rodziny Szkół im. Jana Pawła II.
2017-10-04 16:03:13
miniaturka

Narodowy Kongres Rodziny w Ostrowie Wielkopolskim

Eksperci, przedstawiciele administracji rządowej, parlamentarzyści i włodarze miast dyskutowali o polskiej polityce rodzinnej w ramach Narodowego Kongresu Rodziny, który odbył się w Ostrowie Wielkopolskim.