Strona główna
opoka.org.pl
2016-09-16 14:44
RV/mm

Moskwa-Kazań: telemost o zapobieganiu aborcji

Telemost poświęcony problematyce zapobiegania aborcji połączył wczoraj studia w Moskwie i Kazaniu. Zorganizowany został przez Międzynarodowe Multimedialne Centrum Prasowe „Rosja Dzisiaj”.

Autor/źródło: Pixabay.com

Udział wzięli duchowni prawosławni i muzułmańscy oraz wierni świeccy obydwu religii.

Przewodniczący Patriarszej Komisji ds. Obrony Rodziny, Macierzyństwa i Dzieci ks. Dimitrij Smirnow nazwał obrzydliwym opłacanie przez państwo miliona tzw. legalnych aborcji. Stwierdził, że idąc śladami Lenina państwo płaci za zabijanie własnych obywateli. Powołał się na przykład Polski, w której prawo do minimum ogranicza aborcje. Podkreślił, że czerwone pasmo na fladze rosyjskiej nie powinno oznaczać krwi zamordowanych nienarodzonych. Mufti Tatarstanu Rustam Chajrullin stwierdził, że zabicie jednego nienarodzonego to jak zniszczenie całego świata.

Ekspert ds. profilaktyki antyaborcyjnej Natalia Moskwitina przedstawiła liczbę ok. 6 mln dzieci zabitych rocznie w łonie matki. Oficjalny 1 milion dotyczy jedynie aborcji dokonywanych w szpitalach państwowych. Natalia Moskwitina powiedziała, że kwitnie biznes aborcyjny, którego agitatorzy wmawiają kobietom w ciąży, że ich dziecko urodzi się niepełnosprawne albo że aborcja oznacza wolność. Sama Moskwitina, matka czworga dzieci, namawiana była przez lekarzy do zabicia przed urodzeniem trojga z nich, zagrożonych jakoby niepełnosprawnością.

Obecne na telemoście muzułmanki opowiedziały o pomocy lekarskiej, psychologicznej i materialnej udzielanej kobietom w ciąży pozbawionym oparcia w specjalnych ośrodkach religijnych dających podporę.  

W ciągu ostatnich 26 lat w Rosji można zauważyć postęp i wzrost świadomości co do tego, czym jest aborcja, jakie są jej konsekwencje i jak jej zapobiegać.

W. Raiter, Moskwa/ r

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-09-14 15:08:26
miniaturka

Prezydium KEP o kampanii LGBT: Ewangelia jest jednoznaczna

– Wyrażamy przekonanie, że katolicy nie powinni brać udziału w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii – czytamy w komunikacie Prezydium KEP.
2016-09-16 14:25:56
miniaturka

Abp Gądecki: człowiek powinien być podmiotem ekonomii

- To człowiek powinien być podmiotem ekonomii, zaś wypracowywany zysk narzędziem do realizacji celów humanitarnych i społecznych – podkreślił abp Gądecki w bazylice katedralnej diecezji warszawsko-praskiej.
2016-09-16 14:39:24
miniaturka

Kraków: wkrótce bezpośrednie połączenie lotnicze z Lourdes

Do Lourdes we Francji już niedługo będzie można polecieć bezpośrednio z krakowskiego portu lotniczego w Balicach - poinformował Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.
2016-09-16 15:03:51
miniaturka

Spotkanie dyplomatów papieskich

W Watykanie rozpoczął się 15 września Jubileusz Dyplomatów Papieskich. Uczestniczy w nim 106 spośród 108 czynnych nuncjuszy apostolskich, w tym 5 stałych obserwatorów przy instytucjach międzynarodowych.
2016-09-16 15:11:16
miniaturka

Irlandia: arcybiskup wezwał do „krucjaty” przeciw ubóstwu

Katolicki metropolita Dublina wezwał do powzięcia zdecydowanych środków w walce z ubóstwem i bezdomnością w Irlandii. Stwierdził on, że trzeba nowej „krucjaty”, aby przeciwstawić się tym problemom.
2016-09-16 15:23:47
miniaturka

Abp Gądecki: Wykorzystajmy energię ŚDM [wywiad]

- Młody człowiek nie chce być w Kościele jedynie obserwatorem, on chce być aktywnym uczestnikiem, bo inaczej w ogóle go w Kościele nie będzie - mówi w rozmowie z KAI przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.