Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2016-11-29 10:10
RV/mm

Podziękowania Cyryla I dla Franciszka

Patriarcha Cyryl przyjął przewodniczącego gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Kard. Giuseppe Bertello przebywa w Moskwie w związku z otwarciem wystawy „Rzym wieczny – arcydzieła Galerii Watykańskiej”.

Autor/źródło: Wikimedia Commons

Cyryl I podkreślił możliwość zapoznania się Rosjan z duchowością chrześcijan zachodnich, jaką daje wystawa w Galerii Trietiakowskiej. Wszystkie eksponowane dzieła włoskiej sztuki malarskiej przedstawiają wydarzenia biblijne. Zwierzchnik rosyjskiego prawosławia prosił kard. Giuseppe Bertello o przekazanie Papieżowi podziękowań za umożliwienie przywozu do Rosji tak dużej ilości eksponatów i wyraził nadzieję, że dobre relacje między obydwoma Kościołami będą kontynuowane.


Ze swej strony gość z Watykanu złożył Cyrylowi I życzenia urodzinowe i zaznaczył, że mocnym impulsem do poprawy wzajemnych stosunków prawosławno-katolickich było spotkanie Papieża z patriarchą moskiewskim na Kubie.


Na początku 2018 r. planowana jest w Watykanie wystawa dzieł o tematyce biblijnej należących do Galerii Trietiakowskiej.


W. Raiter, Moskwa/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, Rosja, Cyryl I, sztuka