Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-02 15:45
S. Zielińska / KAI

Kraków: rusza XI edycja projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”

Do 18 października szkoły z Małopolski mogą zgłosić swój udział w XI edycji projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, organizowanego przez Instytut Dialogu Międzykulturowego im. Jana Pawła II w Krakowie.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak, licencja: CC BY

Głównym celem projektu jest niesienie pomocy innym, uwrażliwienie młodego pokolenia na potrzeby drugiego człowieka, tworzenie trwałych podstaw wolontariatu w małopolskich szkołach oraz przygotowanie młodzieży do społecznego działania na rzecz osób potrzebujących.

Tegoroczny projekt skierowany jest do uczniów klas VI i VII szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadpodstawowych. Od 2007 r. zrealizowano dziesięć edycji Małopolskiego Projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”, w których uczestniczyło ponad 40 tys. uczniów z nauczycielami z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z całej Małopolski.

- Projekt jest odpowiedzią na przesłanie Jana Pawła II apelującego, by dawać świadectwo miłosierdzia i nieść pomoc ludziom w potrzebie. Jest to konkretne wypełnienie papieskiego testamentu, jakim jest jego nauczanie – powiedziała Dorota Boczkowska-Molenda, koordynator projektu „Mieć wyobraźnię miłosierdzia”. - Celem projektu jest uwrażliwienie młodych ludzi na potrzeby innych oraz promowanie wolontariatu - dodała.

Zadaniem uczniów jest opracowanie projektu, poprzez który pomagają m.in. rodzinom wielodzietnym, osobom starszym i niepełnosprawnym, ubogim, a także nieuleczalnie chorym. Ich praca polega na pomocy w codziennych czynnościach. Wolontariusze towarzyszą podopiecznym w czasie wolnym, a także podczas wycieczek i spotkań integracyjnych. Uczniowie organizują również akcje charytatywne. Najbardziej skuteczne działania na rzecz potrzebujących podejmowane przez młodzież nagrodzone zostaną pielgrzymką do Włoch.

Szczegółowe informacje, regulaminy i karty zgłoszeń dostępne są na stronie: www.mwm.edu.pl.

led / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-10-02 14:33:00
miniaturka

Warszawa: I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej

Katolickie Stowarzyszenie "Civitas Christiana" organizuje w dniach 5 - 6 października I Festiwal Katolickiej Nauki Społecznej „Od teorii do praktyki”.
2017-10-02 14:55:45
miniaturka

Polskie misje katolickie na Zachodzie o pomocy bezdomnym, uzależnionym, chorym

Na konieczność dalszej pomocy bezdomnym, uzależnionym czy chorym wskazywano podczas zebrania plenarnego Polskiej Rady Duszpasterskiej Europy Zachodniej (PRDEZ), które obradowało w niemieckich Schoenstatt.
2017-10-02 15:29:18
miniaturka

Rzecznik Episkopatu na nowy rok akademicki: od studentów zależy przyszłość Polski

Od studentów zależy przyszłość naszego kraju, to oni przygotowują się do sprawowania najważniejszych zadań w państwie i narodzie – podkreśla na początku nowego roku akademickiego rzecznik KEP ks. Paweł Rytel-Andrianik.
2017-10-02 18:31:50
miniaturka

Kondolencje Przewodniczącego Episkopatu po zamachu w Las Vegas

Abp Stanisław Gądecki, Przewodniczący KEP wystosował list kondolencyjny na ręce biskupa Josepha A. Peppe w związku z zamachem w Las Vegas.
2017-10-02 18:51:30
miniaturka

Dzień Pamięci Stefana Kardynała Wyszyńskiego oraz Jana Pawła II

W dniach 6 i 7 października na lotnisku Kętrzyn-Wilamowo i w Sanktuarium w Stoczku Klasztornym odbędą się uroczystości upamiętniające pobyt Prymasa Tysiąclecia na Warmii i Mazurach oraz postać Jana Pawła II.
2017-10-03 08:16:01
miniaturka

Karmelitanki z Charkowa modlą się o pokój

Obecność klasztoru sióstr karmelitanek bosych w Charkowie nabiera szczególnego znaczenia teraz, podczas konfliktu zbrojnego na wschodzie Ukrainy.