Strona główna
opoka.org.pl
2016-11-29 08:08
RA

Maryja nie siedziała na kanapie... a ty

Siostry anuncjatki, mieszkające w klasztorze w lesie grąblińskim, zapraszają u progu nowego roku młodzież do uczestnictwa w spotkaniu rekolekcyjnym zatytułowanym „Maryja nie siedziała na kanapie... a ty?” (05-08.01.2017).

„Słowa papieża Franciszka skierowane do wiernych w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży ciągle są aktualne. Były one niezwykle wzruszające i w pewnym sensie prowokujące do działania. Dlatego postanowiłyśmy zorganizować rekolekcje dla młodzieży, w trakcie których przybliżymy postać Maryi, która nie szczędziła swojego czasu innym” – wyjaśniła s. Maria od Miłosierdzia Bożego, anuncjatka.

„Nawet po kilku miesiącach od zakończenie ŚDM, ciągle jest w nas żywe zaproszenie papieża, aby nie zamykać się w sobie, ale wychodzić naprzeciw bliźnim. Dlatego warto pielęgnować i przypominać sobie słowa papieża i pytać samego siebie czy moje życie zmieniło się na lepsze, czy wyruszyłam w drogę na spotkanie z ludźmi” – dodała mniszka.   

W trakcie rekolekcji siostry postarają się przedstawić Maryję jako najlepszy wzór osoby, która nie żyła biernie, ale ciągle kierowała się ku Bogu i wyciągała pomocną dłoń ku ludziom.

W programie rekolekcji, które zaplanowano w dniach 05-08 stycznia 2017 roku, przewidziano m.in. spotkanie ze Słowem Bożym, spojrzenie na Maryję jako na Gwiazdę-Przewodniczkę, dzielenie się Słowem, codzienną Eucharystię oraz czas na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu.

Osoby zainteresowane udziałem w rekolekcjach proszone są o zgłoszenia telefoniczne lub mailowe (63 270 86 50, anuncjatki@marianie.p) do 24 grudnia włącznie.  


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-11-28 18:24:17
miniaturka

Włochy: zbiórka żywności – współpraca chrześcijan i muzułmanów

W organizowanej w Katanii corocznej akcji charytatywnej zaopatrującej Bank Żywności dla potrzebujących, wziął udział abp Gristina wraz z imamem Abdelhafidem.
2016-11-28 18:46:24
miniaturka

Papieski telegram po śmierci byłego generała jezuitów

26 listopada zmarł w Bejrucie były przełożony generalny Towarzystwa Jezusowego. Rządził największym męskim zakonem na świecie przez ponad 24 lata.
2016-11-29 05:02:00
miniaturka

Św. Maria Magdalena będzie patronką Lubania

W pierwszą niedzielę Adwentu w Lubaniu rozpoczął się Rok Magdaleński. Rok ten będzie czasem przygotowań do uroczystości nadania patronatu Świętej Marii Magdaleny dla miasta Lubania.
2016-11-29 09:58:29
miniaturka

Grekokatolicy rozpoczęli post filipowy

W Kościele greckokatolickim okres przygotowania do Bożego Narodzenia trwa 40 dni. Nazywa się on postem filipowym od imienia apostoła, którego wspomnienie wypada w przeddzień rozpoczęcia postu.
2016-11-29 10:15:23
miniaturka

Podziękowania Cyryla I dla Franciszka

Patriarcha Cyryl przyjął przewodniczącego gubernatoratu Państwa Watykańskiego. Kard. Giuseppe Bertello przebywa w Moskwie w związku z otwarciem wystawy „Rzym wieczny – arcydzieła Galerii Watykańskiej”.
2016-11-29 10:42:10
miniaturka

Gniezno: Caritas uruchomiła spółdzielnię socjalną i bar mleczny

Bar Mleczny otwarto na największym osiedlu w Gnieźnie. Zatrudnienie znajdą w nim kobiety z prowadzonego przez Caritas Domu Matki i Dziecka. Placówkę poświęcił 28 listopada Prymas Polski abp Wojciech Polak.