Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-29 08:08
RA

Maryja nie siedziała na kanapie... a ty

Siostry anuncjatki, mieszkające w klasztorze w lesie grąblińskim, zapraszają u progu nowego roku młodzież do uczestnictwa w spotkaniu rekolekcyjnym zatytułowanym „Maryja nie siedziała na kanapie... a ty?” (05-08.01.2017).

„Słowa papieża Franciszka skierowane do wiernych w Krakowie podczas Światowych Dni Młodzieży ciągle są aktualne. Były one niezwykle wzruszające i w pewnym sensie prowokujące do działania. Dlatego postanowiłyśmy zorganizować rekolekcje dla młodzieży, w trakcie których przybliżymy postać Maryi, która nie szczędziła swojego czasu innym” – wyjaśniła s. Maria od Miłosierdzia Bożego, anuncjatka.

„Nawet po kilku miesiącach od zakończenie ŚDM, ciągle jest w nas żywe zaproszenie papieża, aby nie zamykać się w sobie, ale wychodzić naprzeciw bliźnim. Dlatego warto pielęgnować i przypominać sobie słowa papieża i pytać samego siebie czy moje życie zmieniło się na lepsze, czy wyruszyłam w drogę na spotkanie z ludźmi” – dodała mniszka.   

W trakcie rekolekcji siostry postarają się przedstawić Maryję jako najlepszy wzór osoby, która nie żyła biernie, ale ciągle kierowała się ku Bogu i wyciągała pomocną dłoń ku ludziom.

W programie rekolekcji, które zaplanowano w dniach 05-08 stycznia 2017 roku, przewidziano m.in. spotkanie ze Słowem Bożym, spojrzenie na Maryję jako na Gwiazdę-Przewodniczkę, dzielenie się Słowem, codzienną Eucharystię oraz czas na modlitwę osobistą i adorację Najświętszego Sakramentu.

Osoby zainteresowane udziałem w rekolekcjach proszone są o zgłoszenia telefoniczne lub mailowe (63 270 86 50, anuncjatki@marianie.p) do 24 grudnia włącznie.  Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: lichen, rekolekcje, grąblin, anuncjatki