Strona główna
opoka.org.pl
2017-10-01 22:06
Ewa Kotowska-Rasiak

Górzno: bp Janiak modlił się w intencji mamy kapłana obchodzącej setną rocznicę urodzin

Bp Edward Janiak przewodniczył w parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Górznie Mszy św. dziękczynnej z okazji setnej rocznicy urodzin mamy ks. prał. Andrzeja Walczaka.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

Msza św. została odprawiona w rodzinnej parafii Stanisławy Walczak, która świętowała setną rocznicę urodzin.

W homilii biskup kaliski nawiązując do życiorysu jubilatki wskazywał, że jej życiową dewizą była praca i modlitwa. – Swoją postawą w dom rodzinny wprowadzała klimat ciepła rodzinnego, miłości do Boga i drugiego człowieka. Jak powiedział syn kapłan „te spracowane stare dłonie bardzo często w ręku trzymają różaniec”. To jest piękny gest matki, gdzie już nie można inaczej pomóc jak poprzez modlitwę – mówił celebrans.

Dodał, że z domu przepełnionego pobożnością wyrósł kapłan. – Ksiądz Andrzej gorliwie pracował, ma na swoim koncie wybudowaną piękną świątynię, a teraz na emeryturze wspólnie z najbliższymi w domu rodzinnym może dojrzewać do wieczności – powiedział kaznodzieja.

Odwołując się do dzisiejszej Ewangelii zachęcał wiernych, aby zawsze starali się wypełniać Bożą wolę. - Niech dzisiejsza Ewangelia nauczy nas prawości, prostoty, pracowitości, ale i posłuszeństwa wobec Pana Boga – zaznaczył bp Janiak.

Biskup kaliski poświęcił nowy sztandar ufundowany dla parafii przez jubilatkę oraz tablicę upamiętniającą jubileusz 25-lecia istnienia diecezji kaliskiej.

Życzenia jubilatce złożyli także ks. Rafał Kowalski, proboszcz parafii pw. św. Mateusza Apostoła w Górznie, ks. kan. Bronisław Chorzępa, proboszcz parafii pw. św. Wojciecha w Lewkowie i dziekan dekanatu raszkowskiego, przedstawiciele władz samorządowych, delegacje parafian z Górzna i parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Hanulinie, gdzie ks. prał. Andrzej Walczak przez 36 lat był proboszczem.

Stanisława Walczak urodziła się 30 września 1917 r. w Biniewie. Była najmłodszym dzieckiem z jedenaściorga rodzeństwa. W rodzinnej parafii w Górznie przyjęła sakrament chrztu św., pierwszą komunię św., sakrament bierzmowania, zawarła związek małżeński w 1940 r. z Antonim. Wraz z mężem wychowała trzech synów i jedną córkę. Najstarszy syn Andrzej został kapłanem. Przez 36 lat był proboszczem parafii pw. Matki Bożej Częstochowskiej w Hanulinie.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy