Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-30 21:49
Ewa Aniela Jerzyło / http://www.festiwalgdynia.pl/

42.FESTIWAL POLSKICH FILMÓW FABULARNYCH W GDYNI

Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, co roku gromadzi rzesze reżyserów,scenarzystów i aktorów. To również czas, w którym ich ciężka praca zostaje doceniona.

Autor/źródło: https://pixabay.com/pl/rolka-filmu-kino-re%C5%BCyser-film-147631/

Jury w  składzie: Joanna Krauze,Kuba Czekaj i Carla Simón zadecydowało i wybrało z pośród 26 filmów.Najlepszym filmem krótkometrażowy okazało się ,,Nic nowego pod słońcem", który został wyprodukowany przez Wydział Radia i Telewizji im. Krzysztofa Kieślowskiego na Uniwersytecie Śląskim w Katowicach.

W tym roku najwięcej nagród zdobył film ,,Cicha noc" w reżyserii Piotra Domalewskiego. Najważniejsza z nich to ,,Złote lwy".   Zaszczytne drugie miejsce za film,,Ptaki śpiewają w  Kigali" otrzymali Joanna Kos-Krauze i Krzysztof Krauze. Nagrody te  przyznało jury, w którego składzie znajdowało się m.in. Jerzy Antczak,Paweł Pawlikowski czy Agnieszka Grochowska.

Na uwagę zasługuje również film Łukasza Palkowskiego i jego ekipy - ,,Najlepszy", który otrzymał nagrodę publiczności.

Więcej informacji na stronie: http://www.festiwalgdynia.pl/

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-30 21:17:14
miniaturka

Papież: potrzeba polityki i ekonomii opartej o etykę

O potrzebie polityki i ekonomii na nowo opartej na etyce odpowiedzialności, wzajemnych relacji i troski o środowisko mówił Papież do przedstawicieli Krajowego Stowarzyszenia Samorządów Włoskich (ANCI).
2017-09-30 21:35:34
miniaturka

Watykan w ONZ: brak odpowiedzialności za ochronę narażonych ludzi

Stolica Apostolska opowiada się za stałą ważnością zasady odpowiedzialności za ochronę zagrożonej ludności. - mówił abp Bernardito Auza na forum Organizacji Narodów Zjednoczonych w Nowym Jorku.
2017-09-30 21:52:46
miniaturka

Abp Gądecki: Europa potrzebuje zjednoczenia ducha

Na zaproszenie abpa Tadeusza Kondrusiewicza, metropolity mińsko-mochylewskiego, w stolicy Białorusi, Mińsku, trwają obrady Zgromadzenia Plenarnego Rady Konferencji Biskupów Europy (CCEE).
2017-09-30 22:14:05
miniaturka

Hiszpański Kościół w drodze na synod o młodzieży

Kościół w Hiszpanii przygotowuje się do przyszłorocznego synodu biskupów oraz Światowych Dni Młodzieży w Panamie. Służy temu m.in. odbywające się w Lugo krajowe spotkanie delegatów diecezjalnych ds. duszpasterstwa młodzieży.
2017-09-30 22:42:29

"ULICZNY PATROL MEDYCZNY" W WARSZAWIE

Dzięki wzajemnej współpracy Caritas Polska,Straży Miejskiej oraz Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Lekarze Nadziei zostanie uruchomiony projekt całorocznej pomocy dla osób bezdomnych i ubogich.
2017-09-30 22:55:48
miniaturka

Ostrów Wlkp: 70-lecie poświęcenia kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego

Abp Marian Gołębiewski przewodniczył Mszy św. z okazji 70-lecia poświęcenia kościoła pw. św. Antoniego Padewskiego w Ostrowie Wielkopolskim.