Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-09-30 13:58
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Tajwan liczy na wizytę Papieża

Tajwańczycy liczą na wizytę Papieża Franciszka. W tych dniach przebywa tam kard. Peter Turkson, prefekt watykańskiej Dykasterii ds. Integralnego Rozwoju Człowieka.

Autor/źródło: pixabay.com, CC0

Kard. Turkson spotkał się z prezydent Tsai Ing-wen, która za jego pośrednictwem zaprosiła Ojca Świętego do złożenia wizyty na tej wyspie. Zapewniła też o poparciu dla pokojowych i humanitarnych starań Watykanu. Przypomniała o relacjach dyplomatycznych, które łączą Tajwan ze Stolicą Apostolska, oraz o dobrej współpracy w minionych latach.

Kard. Turkson przebywa na Tajwanie w związku z rozpoczynającym się w niedziele 24. Światowym Kongresie Apostolstwa Ludzi Morza. Prezydent Ing-wen przyznała, że decyzja Stolicy Apostolskiej o zorganizowaniu tego kongresu właśnie na Tajwanie wiele dla tego kraju znaczy. Światowe spotkanie duszpasterzy marynarzy potrwa do 7 października. Weźmie w nim udział 250 osób z 50 krajów.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, kard. Peter Turkson, Tajwan, Światowy Kongres Apostolstwa Ludzi Morza