Strona główna
opoka.org.pl
2016-09-16 14:33
KAI/mm

Kraków: wkrótce bezpośrednie połączenie lotnicze z Lourdes

Do Lourdes we Francji już niedługo będzie można polecieć bezpośrednio z krakowskiego portu lotniczego w Balicach - poinformował Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Autor/źródło: Pixabay.com

- Mamy bardzo dobre wiadomości dla pielgrzymów. Otóż z Małopolski będzie się można bezpośrednio dostać do francuskiego Lourdes i tym samym do słynnego sanktuarium. Podróż potrwa nieco ponad dwie godziny. Samoloty będą latać w tamtym kierunku dwa razy w tygodniu, w czwartki i niedziele - podkreśla Radosław Włoszek, prezes Kraków Airport.

Radosław Włoszek jeszcze raz podkreślił zadowolenie z faktu, że Kraków Airport mógł brać udział w Światowych Dniach Młodzieży. - Nasz kraj, ale i my sami tutaj w Krakowie wykazaliśmy się wielkim profesjonalizmem. Dziękuję wszystkim służbom za wzorową współpracę, ale przede wszystkim moim pracownikom za świetne wywiązywanie się ze swoich obowiązków. Dzięki temu ruch pielgrzymów i innych pasażerów przebiegał bez żadnych zakłóceń - podkreśla R. Włoszek.

- To naprawdę będzie strzał w dziesiątkę. O ile popularne są wciąż wycieczki czy pielgrzymki autokarowe, tak podróż samolotem wybiorą osoby, które np. nie mogą tyle czasu spędzić w podróży do celu - podkreśla Krzysztof Sutor z nowotarskiego Biura Blue Travel.

Przed Kraków Airport najważniejsze zadanie w historii portu, czyli budowa drogi startów i lądowań. - Trwają prace związane z uwarunkowaniami środowiskowymi, rozpoczniemy także konsultacje społeczne. Inwestycja powinna być zakończona w 2021 r. Jednocześnie prowadzimy cały czas rozmowy, aby przywrócić loty międzykontynentalne, zwłaszcza do Stanów Zjednoczonych - zapewnia prezes Kraków Airport.

Kraków Airport jest drugim lotniskiem w Polsce pod względem liczby obsłużonych pasażerów i największym portem regionalnym. W sezonie letnim 2016 krakowskie lotnisko oferuje 70 połączeń regularnych do 62 portów w 18 krajach i współpracuje z 21 przewoźnikami. Do końca roku planowane jest obsłużenie ok. 4,7 mln pasażerów.

jg / Kraków

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2016-09-14 13:34:14
miniaturka

Papież: zabijanie w imię Boga jest szatańskie

Do jasnego potępienia przez wszystkie religie zabijania ludzi w imię Boga wezwał Ojciec Święty podczas Eucharystii sprawowanej za zamordowanego przez islamistów 26 lipca w Saint-Etienne-de-Rouvray 84-letniego ks. Jacquesa Hamela.
2016-09-14 15:08:26
miniaturka

Prezydium KEP o kampanii LGBT: Ewangelia jest jednoznaczna

– Wyrażamy przekonanie, że katolicy nie powinni brać udziału w kampanii „Przekażmy sobie znak pokoju”, gdyż rozmywa ona jednoznaczne wymagania Ewangelii – czytamy w komunikacie Prezydium KEP.
2016-09-16 14:25:56
miniaturka

Abp Gądecki: człowiek powinien być podmiotem ekonomii

- To człowiek powinien być podmiotem ekonomii, zaś wypracowywany zysk narzędziem do realizacji celów humanitarnych i społecznych – podkreślił abp Gądecki w bazylice katedralnej diecezji warszawsko-praskiej.
2016-09-16 14:54:48
miniaturka

Moskwa-Kazań: telemost o zapobieganiu aborcji

Telemost poświęcony problematyce zapobiegania aborcji połączył wczoraj studia w Moskwie i Kazaniu. Zorganizowany został przez Międzynarodowe Multimedialne Centrum Prasowe „Rosja Dzisiaj”.
2016-09-16 15:03:51
miniaturka

Spotkanie dyplomatów papieskich

W Watykanie rozpoczął się 15 września Jubileusz Dyplomatów Papieskich. Uczestniczy w nim 106 spośród 108 czynnych nuncjuszy apostolskich, w tym 5 stałych obserwatorów przy instytucjach międzynarodowych.
2016-09-16 15:11:16
miniaturka

Irlandia: arcybiskup wezwał do „krucjaty” przeciw ubóstwu

Katolicki metropolita Dublina wezwał do powzięcia zdecydowanych środków w walce z ubóstwem i bezdomnością w Irlandii. Stwierdził on, że trzeba nowej „krucjaty”, aby przeciwstawić się tym problemom.