Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-29 10:50
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Mińsk: sesja plenarna Rady Konferencji Biskupich Europy

W ramach odbywającej się w Mińsku sesji plenarnej Rady Konferencji Biskupich Europy, 28 września biskupi spotkali się z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką.

abp Tadeusz Kondrusiewicz
Autor/źródło: Redaktor01 Remik Kubicki / commons.wikimedia.org, CC BY 3.0

„Mam nadzieję, że sesja plenarna Rady Konferencji Biskupich Europy przyczyni się do duchowego odrodzenia naszego kontynentu, aby Europa ponownie stała się Europą ducha” - powiedział metropolita mińsko-mohylewski abp Tadeusz Kondrusiewicz podczas spotkania europejskich biskupów z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką. 

Spotkanie przedstawicieli europejskich episkopatów odbywa się tym razem w Mińsku. Przewodniczący Rady, kard. Angelo Bagnasco w słowie skierowanym do prezydenta mówił m.in. o dobrej współpracy między państwem, a Kościołami chrześcijańskimi. Wyraził nadzieję, że dzięki żywemu i skutecznemu dialogowi uda się załatwić sprawę pozwoleń na pobyt i pracę na Białorusi dla zagranicznych kapłanów.

Na konferencji prasowej po spotkaniu z prezydentem abp Tadeusz Kondrusiewicz mówił, że naród białoruski bardzo pragnie wizyty Papieża Franciszka. Podkreślił, że choć mieszka tam wielu katolików, to jednak jeszcze żaden papież nie odwiedził Białorusi. Dodał, iż wielu życzy sobie, aby właśnie w Mińsku odbyło się drugie spotkanie Papieża Franciszka ze zwierzchnikiem Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego patriarchą Cyrylem.

pp/rv


Zdjęcie: AbpTadeuszKondrusiewicz autor: Redaktor01 Remik Kubicki, CC BY 3.0

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-29 09:19:38
miniaturka

Hiszpania: biskupi apelują o uczciwy i hojny dialog

Do „uczciwego i hojnego” dialogu, aby uniknąć „nieodwracalnych decyzji i działań” wzywają hiszpańscy biskupi.
2017-09-29 09:42:38
miniaturka

Kard. Filoni: Kościół w Japonii potrzebuje zmiany mentalności

Prefekt Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów odbył dziesięciodniową wizytację w Japonii. Kard. Filoni przyznał, że misja ewangelizacyjna w tym kraju napotyka na liczne trudności.
2017-09-29 10:23:28
miniaturka

Kraków: 80. rocznica druku pierwszego obrazka Jezusa Miłosiernego

W 80. rocznicę druku pierwszych obrazków Jezusa Miłosiernego i pobytu św. Siostry Faustyny Kowalskiej w wydawnictwie J. Cebulskiego, na budynku przy ul. Szewskiej 22 w Krakowie, odsłonięto tablicę pamiątkową.
2017-09-29 11:23:47
miniaturka

Kraków: wkrótce otwarcie Polskiego Centrum Syndonologicznego

21 października w Centrum Jana Pawła II w Krakowie odbędzie się spotkanie pt. "Tajemnica Całunu Turyńskiego - nauka i wiara", które zainauguruje utworzenie Polskiego Centrum Syndonologicznego.
2017-09-29 12:06:51
miniaturka

Odblaski mogą uratować życie pieszych! – wspólny Apel Kościołów i policji

Jeśli osoba jest słabo widoczna na drodze, łatwiej może zostać potrącona przez samochód – głosi wspólny Apel przedstawicieli Episkopatu, policji i Polskiej Rady Ekumenicznej. Ruszyła akcja #ŚwiećPrzykładem.
2017-09-29 12:38:49
miniaturka

Dziś rusza weekendowa akcja „Podzielić się Dobrym Posiłkiem”

Dziś rozpoczyna się weekendowa akcja „Podziel się Dobrym Posiłkiem”, prowadzona przez Federację Polskich Banków Żywności. W ogólnopolskiej zbiórce żywności co roku bierze udział ponad 40 000 wolontariuszy.