Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl


2017-09-29 08:36
S. Zielińska / Radio Watykańskie

Przedstawiciele episkopatów Europy w Mińsku, przesłanie Papieża

W Mińsku 28 września rozpoczęło się zgromadzenie plenarne Rad Konferencji Biskupów Europy (CCEE). Przesłanie do uczestników sesji skierował Papież Franciszek.

Autor/źródło: episkopat.pl, Eliza Bartkiewicz, licencja: CC BY

Po raz pierwszy spotkanie CCEE odbywa się na Białorusi. Biskupi będą obradować o młodzieży, w kontekście przyszłorocznego synodu biskupów oraz o Europie, głoszeniu jej Ewangelii.

Papież Franciszek w przesłaniu do uczestników sesji przypomina, że celem obrad ma być określenie sposobów współpracy duszpasterskiej pomiędzy różnymi krajami, poprzez dowartościowanie różnic i promowanie inicjatyw solidarności i braterstwa. 

Ojciec Święty ma nadzieję, że spotkanie to przyczyni się do wzmocnienia więzów jedności i komunii między europejskimi biskupami. Liczy też na dodatkowy bodziec misyjny, zwłaszcza w pracy z młodymi, aby pomóc im odkryć własne powołanie we wspólnocie chrześcijańskiej i społeczeństwie – czytamy w watykańskim przesłaniu na spotkanie przedstawicieli europejskich episkopatów w Mińsku.

Jednym z pierwszych punktów sesji było spotkanie jej uczestników z prezydentem Białorusi Aleksandrem Łukaszenką.

kb/ rv


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: papież Franciszek, biskupi, Białoruś, Europa, Rada Konferencji Biskupów Europy CCEE, Mińsk