Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2017-09-28 22:43
Ewa Kotowska-Rasiak

Koronka do Miłosierdzia Bożego w Kaliszu

Mieszkańcy na ulicach miast i wiosek diecezji kaliskiej modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Bp Edward Janiak modlił się z wiernymi przy figurze Jezusa Miłosiernego w sąsiedztwie Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W tym roku uczestnicy akcji „Koronka na ulicach miast świata” modlili się zgodnie z zachętą papieża Franciszka o pokój na Bliskim Wschodzie i w innych ogarniętych wojną regionach świata.

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego biskup kaliski Edward Janiak udzielił wiernym błogosławieństwa Bożego i ofiarował każdemu różaniec. 

- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego jest wolą Ojca Świętego Jana Pawła II, który jakby w testamencie, kiedy był ostatni raz w Polsce, zawierzył w Krakowie świat Bożemu Miłosierdziu – powiedział KAI bp Janiak.

Przypomniał, że już wcześniej Jezus objawiając się św. Małgorzacie Marii Alacoque prosił o propagowanie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. – Podobne przesłanie o modlitwę miało miejsce w przypadku s. Faustyny Kowalskiej, którą Jezus prosił o przekazanie Kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia. Wtedy powstał też obraz „Jezu, ufam Tobie” – tłumaczy ordynariusz diecezji kaliskiej.

Biskup dodaje, że każda inicjatywa, która niesie ze sobą modlitwę prowadzi ludzi do jedności. – Ważna jest wspólnota modlitewna. Każdy odpowiada ze swoje indywidualne decyzje, ale zbawiamy się we wspólnocie Kościoła – zaznaczył biskup kaliski.

Koronkę odmówiono także przy Sanktuarium św. Józefa pod przewodnictwem ks. prałata Adama Modlińskiego, proboszcza kaliskiej katedry.

Akcja „Koronki na ulicach miast świata” zapoczątkowana została przez łódzką wspólnotę Iskra Bożego Miłosierdzia w 2008 r. Od dziewięciu lat 28 września uczestnicy akcji spotykają się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i wiosek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: Kalisz, bp janiak, Koronka do Miłosierdzia Bożego