Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-28 22:43
Ewa Kotowska-Rasiak

Koronka do Miłosierdzia Bożego w Kaliszu

Mieszkańcy na ulicach miast i wiosek diecezji kaliskiej modlili się Koronką do Miłosierdzia Bożego. Bp Edward Janiak modlił się z wiernymi przy figurze Jezusa Miłosiernego w sąsiedztwie Kurii Diecezjalnej w Kaliszu.

Autor/źródło: Ewa Kotowska-Rasiak

W tym roku uczestnicy akcji „Koronka na ulicach miast świata” modlili się zgodnie z zachętą papieża Franciszka o pokój na Bliskim Wschodzie i w innych ogarniętych wojną regionach świata.

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego biskup kaliski Edward Janiak udzielił wiernym błogosławieństwa Bożego i ofiarował każdemu różaniec. 

- Nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego jest wolą Ojca Świętego Jana Pawła II, który jakby w testamencie, kiedy był ostatni raz w Polsce, zawierzył w Krakowie świat Bożemu Miłosierdziu – powiedział KAI bp Janiak.

Przypomniał, że już wcześniej Jezus objawiając się św. Małgorzacie Marii Alacoque prosił o propagowanie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Jezusowego. – Podobne przesłanie o modlitwę miało miejsce w przypadku s. Faustyny Kowalskiej, którą Jezus prosił o przekazanie Kościołowi i światu orędzia Miłosierdzia. Wtedy powstał też obraz „Jezu, ufam Tobie” – tłumaczy ordynariusz diecezji kaliskiej.

Biskup dodaje, że każda inicjatywa, która niesie ze sobą modlitwę prowadzi ludzi do jedności. – Ważna jest wspólnota modlitewna. Każdy odpowiada ze swoje indywidualne decyzje, ale zbawiamy się we wspólnocie Kościoła – zaznaczył biskup kaliski.

Koronkę odmówiono także przy Sanktuarium św. Józefa pod przewodnictwem ks. prałata Adama Modlińskiego, proboszcza kaliskiej katedry.

Akcja „Koronki na ulicach miast świata” zapoczątkowana została przez łódzką wspólnotę Iskra Bożego Miłosierdzia w 2008 r. Od dziewięciu lat 28 września uczestnicy akcji spotykają się o godzinie 15.00 na skrzyżowaniach i placach miast i wiosek, by wspólnie odmówić Koronkę do Bożego Miłosierdzia.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-28 18:43:06
miniaturka

Adoracja Najświętszego Sakramentu i wołania „ Miej miłosierdzie …” w Mikstacie

Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia przed kościołem.Piękny duchowo był ten wrześniowy dzień w mikstackiej parafii.
2017-09-28 21:53:41
miniaturka
play

#PierwszeCzytanie | 29 września 2017 | (Dn 7,9-10.13-14)

29 września 2017 (Dn 7,9-10.13-14)
2017-09-28 21:55:25
miniaturka
play

Forum Charyzmatyczne w Łodzi

Tegoroczne Forum Charyzmatyczne w Łodzi organizowane jest pod hasłem „Kim jesteś?” i będzie poświęcone poszukiwaniu tożsamości kobiety i mężczyzny. Głównym gościem będzie abp Grzegorz Ryś, który wygłosi konferencję „Duchowość kobiety i duchowość mężczyzny”.
2017-09-28 23:29:55
miniaturka

Pleszew: prezentacja książki ukazującej dzieje diecezji kaliskiej na przestrzeni 25 lat

W Muzeum Regionalnym w Pleszewie odbyła się prezentacja monografii „Dobroć Pana Boga naszego niech będzie nad nami! W dwudziestopięciolecie powstania diecezji kaliskiej”.
2017-09-29 08:13:03
miniaturka

Papież: wyrzuty sumienia są łaską od Pana

Nie bójmy się powiedzieć prawdy o naszym życiu, miejmy świadomość swoich grzechów i wyznajmy je Panu, bo On przebacza – to myśl przewodnia homilii, którą Papież wygłosił w czasie Mszy w Domu św. Marty.
2017-09-29 08:40:13
miniaturka

Przedstawiciele episkopatów Europy w Mińsku, przesłanie Papieża

W Mińsku 28 września rozpoczęło się zgromadzenie plenarne Rad Konferencji Biskupów Europy (CCEE). Przesłanie do uczestników sesji skierował Papież Franciszek.