Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-28 19:00
Małgorzata Strzelec

Adoracja Najświętszego Sakramentu i wołania „ Miej miłosierdzie …” w Mikstacie

Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia przed kościołem.Piękny duchowo był ten wrześniowy dzień w mikstackiej parafii.

Mikstat- Koronka do Bożego Miłosierdzia przed kościołem
Autor/źródło: Małgorzata Strzelec

28. września to dla mikstackiej wspólnoty parafialnej szczególny czas, czas całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu. To szczegóły czas łaski i spotkania z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. Jezus  czeka i nieustannie i zaprasza: „Przyjdźcie do Mnie wszyscy, którzy utrudzeni i obciążeni jesteście, a Ja was pokrzepię…” (Mt 11,28). Zwłaszcza współczesny człowiek zabiegany, ciągle się spieszący, potrzebuje  takiego czasu  pokrzepienia, umocnienia, zatrzymania, refleksji, modlitewnej zadumy, dzielenia radości i trosk z Jezusem ukrytym w Najświętszym Sakramencie. I chociaż nasz kościół parafialny jest codziennie otwarty, to  w tym szczególnym dniu częściej parafianie zaglądali do świątyni.

Jest to także waży dzień, gdyż z miast świata płynie ku niebu błagalna modlitwa „ Miej miłosierdzie dla nas i całego świata”. W tym roku w ramach akcji „ Koronka na ulicach miast świata” w sposób szczególny modlono się o pokój na świecie, ale także w ludzkich sercach.

W tym roku, mikstacka parafia  po raz trzeci włączyła się w tę modlitwę. O godzinie 15:00 ks. kan. Krzysztof  Ordziniak wyszedł z Najświętszym Sakramentem przed kościół. Tu na specjalnie przygotowanym miejscu przy krzyżu misyjnym został wystawiony Jezus ukryty w Najświętszym Sakramencie, a my odmówiliśmy Koronkę do Bożego Miłosierdzia. W modlitwie uczestniczyły także dzieci ze Świetlicy Środowiskowej prowadzonej przez Siostry Franciszkanki Rodziny Maryi.

Iskra Bożego Miłosierdzia rozbłysła także w mikstackiej  wspólnocie i być może stanie się dla tych, których na dzisiejszej modlitwie nie było impulsem do refleksji nad sensem życia, wiarą, ale przede wszystkim bezgraniczną miłością Boga do człowieka… Być może za rok włączą się w modlitewne wołanie, które znowu 28 września popłynie ku niebu z różnych zakątków  świata.

Po odmówieniu Koronki do Miłosierdzia Bożego Jezus ukryty  w  Najświętszym Sakramencie powrócił do naszej świątyni, a wraz z Nim wielu parafian, którzy chcieli  w bliskości Pana przeżyć  ten piękny ofiarowany nam  czas, dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu.


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy