Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-28 16:53
Małgorzata Strzelec / ks. Łukasz Żurawski

Lutogniewska parafia włączyła się w modlitwę Koronką do Bożego Miłosierdzia

Z niewielkiego Lutogniewa( diecezja kaliska) popłynęła ku niebu modlitwa " Miej miłosierdzie dla nas i całego świata"

Koronka przy figurze Serca Pana Jezusa w Lutogniewie
Autor/źródło: ks. Łukasz Żurawski

Po raz drugi lutogniewscy parafianie włączyli się w akcję „ Koronka na ulicach miast świata”. 28 września A.D. 2017  o godz. 15:00 zebrali się przy figurze Serca Pana Jezusa na ulicy Krotoszyńskiej. Modlitwie przewodniczył ks. kan. Łukasz Żurawski, kustosz sanktuarium Matki Bożej Pocieszenia w Lutogniewie. Mieszkańcy Lutogniewa włączyli się w modlitewne wołanie o pokój, które popłynęło w tym dniu ku niebu z różnych zakątków nie tylko  naszego kraju, ale i świata. Akcja „Koronka na ulicach miast świata” upamiętnia rocznicę  beatyfikacji Błogosławionego Księdza Michała Sopoćki – spowiednika Św. Siostry Faustyny.  Iskra Bożego Miłosierdzia popłynęła i z niewielkiego Lutogniewa, ale mamy nadzieję, że rozpali ona serca wielu osób. Na modlitwie Koronka do Miłosierdzia Bożego zebrali się starsi i młodsi mieszkańcy Lutogniewa dając świadectwo swej wiary i zaufania Bogu przejeżdżającym  drogą obok figury Serca Pana Jezusa. Potrzebuje takiego świadectwa i takiej Bożej iskry współczesny człowiek, potrzebuje go współczesny świat.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-28 14:49:31
miniaturka

„Europa - kryzys i nadzieja” – konferencja na Zamku Królewskim

Abp Grzegorz Ryś, prof. John Milbank i prof. Szewach Weiss dyskutować będą o kryzysie i nadziejach Europy podczas konferencji organizowanej w Warszawie 10 października w ramach obchodów XVII Dnia Papieskiego.
2017-09-28 15:28:54
miniaturka

Katowice: imieninowa Msza św. w intencji abp. seniora Damiana Zimonia

W krypcie katowickiej katedry, będącej jednocześnie kościołem akademickim, sprawowano w czwartek Mszę świętą z okazji niedawnych imienin arcybiskupa seniora Damiana Zimonia.
2017-09-28 15:57:21
miniaturka

Kard. Nycz: proszę Boga, by nie został zachwiany żaden fundament w trójpodziale władzy

Proszę Boga, żeby nic złego się nie stało, żeby nie został zachwiany żaden fundament w trójpodziale władzy i służbie na rzecz państwa i człowieka - powiedział kard. Nycz podczas Mszy św. z okazji 100-lecia Sądu Najwyższego.
2017-09-28 18:35:34
miniaturka

Episkopat Niemiec: traktujmy sąsiada z należytą wrażliwością

„Apelujemy, by traktować sąsiada z należytą wrażliwością” napisali niemieccy biskupi w dokumencie końcowym jesiennej sesji plenarnej.
2017-09-28 18:38:53
miniaturka

Czesi wspominają św. Wacława, ojca narodu

W Republice Czeskiej obchodzone jest święto św. Wacława – głównego patrona Czech i Moraw.
2017-09-28 18:43:06
miniaturka

Adoracja Najświętszego Sakramentu i wołania „ Miej miłosierdzie …” w Mikstacie

Dzień Adoracji Najświętszego Sakramentu i Koronka do Bożego Miłosierdzia przed kościołem.Piękny duchowo był ten wrześniowy dzień w mikstackiej parafii.