Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-28 09:38
dr Marek Sobisz

"Powrót do Niniwy" - konferencja w Rzymie

W Rzymie trwa konferencja pt. „Powrót do Niniwy”. Jej uczestnicy zastanawiają się nad działaniami, które można podjąć w celu zapewniania pokoju na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Syrii i Iraku.

zniszczone miasto syryjskie
Autor/źródło: ks. Mariusz Boguszewski

W wydarzeniu uczestniczą m.in. patriarchowie z Iraku i Syrii, a także 20 ambasadorów z różnych państw akredytowanych przy Stolicy Apostolskiej.

Ks. prof. Waldemar Cisło, dyrektor polskiego oddziału Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaznacza, że konferencja ta daje impuls do przemyślenia na nowo, co my, jako cywilizowany świat, zrobiliśmy i co jeszcze możemy zrobić. -Chodzi o to, żebyśmy zrobili wszystko, by ludzie, którzy zostali stamtąd wypędzeni mogli wrócić do swoich miejsc zamieszkania. Bardzo poruszające były przemówienia patriarchy chaldejskiego abp. Louis Sako: „Jak długo jeszcze? Jak długo jeszcze będziemy patrzeć, jako pasterze, na cierpienie naszych niewinnych ludzi.” To bardzo mocne, bardzo poruszające słowa. Myślę, że wszystkim nam powinny dać one do myślenia. My, jako Polacy, czynimy wiele, bo pamiętamy, że kilka razy organizowaliśmy Dzień Solidarności z Kościołem Prześladowanym poświęcony Irakowi i Syrii – podkreśla ks. Waldemar Cisło.

Dziś w kolejnym dniu obrad uczestnicy konferencji pochylą się nad problemem zapewnienia pomocy ludziom, którzy mieszkają w pogrążonych w wojnie rejonach na Bliskim Wschodzie lub musieli opuścić swoje domy

źródło: RM


Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy