Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-28 08:36
AC / Radio Watykańskie

Warszawa: sesja szkoleniowo-formacyjna dla kapelanów Służby Zdrowia

Na warszawskiej Pradze odbyła się doroczna sesja szkoleniowo-formacyjna dla kapelanów, sióstr zakonnych, oraz pracowników i wolontariuszy Służby Zdrowia z obu stołecznych diecezji.

Autor/źródło: photogenica.pl

Spotkaniu przyświecało hasło „Podmiotowy wymiar opieki medycznej i duszpasterskiej nad pacjentami”.

- Nie wolno nam zapominać, że zawsze podmiotem medycy jest żywy człowiek, który potrzebuje ludzkiego wsparcia - powiedział abp Henryk Hoser.

„Lekarstwem dla nich jest drugi człowiek, ten który przy tym chorym i samotnym staje i z nim zaczyna rozmawiać. Pozwala mu się wypowiedzieć, żeby człowiek mógł wydobyć z siebie to, co mu zalega, co na nim ciąży, co go boli, nie tylko fizycznie, ale również duchowo. To wszystko trzeba usłyszeć i wysłuchać, żeby później móc wraz z tym chorym iść dalej” - powiedział abp Hoser.

W czasie spotkania omówiono instrukcję Episkopatu nt. posługiwania chorym i umierającym.

R. Łączny/KAI

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-27 18:06:54
miniaturka

Papież: zwalczajmy pustkę życia wzywając imienia Jezusa

„Bóg nas stworzył do radości i szczęścia, a nie byśmy dusili się w myślach melancholijnych.” – stwierdził Franciszek w dzisiejszej katechezie.
2017-09-27 18:23:14
miniaturka

Watykańska premiera filmu o św. Maksymilianie

W Watykanie zaprezentowano wczoraj film o św. Maksymilianie Kolbe „Dwie Korony”. Premierowa projekcja miała miejsce w Sali imienia kard. Andrzeja Marii Deskura.
2017-09-28 08:15:47
miniaturka

Papież do Caritas

Po wygłoszeniu katechezy Franciszek zwrócił się do obecnych na Placu św. Piotra przedstawicieli Caritas Internationalis, którzy przybyli, aby wziąć udział w inauguracji kampanii: „Dzielmy podróż z innymi”.
2017-09-28 09:05:27
miniaturka

Metropolita Hilarion opowiada o spotkaniu z Franciszkiem

Zakończyła się wizyta Metropolity Hilariona w Watykanie. Przewodniczący Wydziału Zewnętrznych Kontaktów Kościelnych Patriarchatu Moskiewskiego spotkał się z Benedyktem XVI oraz Papieżem Franciszkiem.
2017-09-28 09:33:25
miniaturka

Papież do Rodziny Wincentyńskiej

Franciszek wezwał Rodzinę Wincentyńską do wychodzenia na peryferie ludzkiej kondycji, na peryferie świata, ale nie z własnymi pomysłami, lecz aby zanieść tam Ducha Pana.
2017-09-28 09:42:11
miniaturka

"Powrót do Niniwy" - konferencja w Rzymie

W Rzymie trwa konferencja pt. „Powrót do Niniwy”. Jej uczestnicy zastanawiają się nad działaniami, które można podjąć w celu zapewniania pokoju na Bliskim Wschodzie, zwłaszcza w Syrii i Iraku.