Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-27 15:14
S. Zielińska / Stowarzyszenie „Nowa Ewangelizacja”

Gwiaździsta Procesja Różańcowa w święto Matki Bożej Różańcowej

Stowarzyszenie „Nowa Ewangelizacja” z Częstochowy wraz z Katolicką Odnową w Duchu Świętym w Polsce, po raz kolejny zaprasza do modlitwy w intencji Ojczyzny w formie Gwiaździstej Procesji Różańcowej.

Autor/źródło: Stowarzyszenie Nowa Ewangelizacja

Obecny rok obfituje w wydarzenia związane z postacią Maryi - 100 rocznica objawień w Fatimie; 300- lecie koronacji obrazu jasnogórskiego oraz 140 rocznica objawień w Gietrzwałdzie. W tym szczególnym czasie Stowarzyszenie „Nowa Ewangelizacja” z Częstochowy wraz z Katolicką Odnową w Duchu Świętym w Polsce, po raz kolejny inicjuje kampanię modlitewną w intencji Ojczyzny, w formie Gwiaździstej Procesji Różańcowej, zapraszając wszystkich nie tylko do udziału, ale także do jej współtworzenia.

Na Procesję wyznaczony został dzień 7 października - święto Matki Bożej Różańcowej, które przypada tuż przed dniem niejako wieńczącym wydarzenia w Fatimie – 13 października.

Pragniemy tego dnia publicznie podziękować Bogu za opiekę Maryi nad naszym narodem oraz za Jej przybycie na polską ziemię, do Gietrzwałdu w jakże trudnym okresie naszej historii. Chcemy również w modlitwie różańcowej, o którą prosiła Ona w Fatimie, powierzyć Jej wstawiennictwu wszystkie potrzeby osobiste, a zwłaszcza narodowe.

Wspólną modlitwę rozpoczniemy w Godzinie Miłosierdzia, kiedy duchowo stajemy pod krzyżem Jezusa, gdzie odnajdujemy naszą Najlepszą Matkę.

Zachęcamy do organizowania procesji na terenie parafii wykorzystując trasę, która zazwyczaj przemierzana jest w Boże Ciało; można też zainicjować jedną procesję dla całego miasta lub kilku sąsiadujących ze sobą parafii. Zwieńczeniem wspólnej modlitwy może być Eucharystia lub uroczyste odśpiewanie „Magnificat”.

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie:  www.nowaewangelizacja.pl


Małgorzata Topolska

Prezes Stowarzyszenia „Nowa Ewangelizacja"

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-27 13:55:09
miniaturka

Wiedeń: Bp Dec z pielgrzymką parlamentarzystów i samorządowców

Duszpasterstwo Parlamentarzystów i Samorządowców Diecezji Świdnickiej zorganizowało w dniach od 22 do 24 września 2017 roku pielgrzymkę do Wiednia. Okazją były obchody 334. rocznicy odsieczy wiedeńskiej.
2017-09-27 14:20:38
miniaturka
play

Kraków: Zacznij śpiewać na cześć Pana! Trwają zapisy do Szkoły Kantorów

Szkoła Kantorów to studium muzyki liturgicznej przygotowujące do posługi muzycznej w Kościele. Prowadzi je Fundacja Dominikański Ośrodek Liturgiczny w Krakowie.
2017-09-27 14:57:08
miniaturka

Narodowa Debata o Rodzinie: przeciwko rozwodom – polskiej pladze

Rozwody są polską plagą i należy jej przeciwdziałać – uznali uczestnicy dyskusji panelowej towarzyszącej Narodowej Debacie o Rodzinie. Zorganizowało ją Ministerstwo Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej.
2017-09-27 15:46:13
miniaturka

W trosce o tożsamość kulturową Europy

Na zakończenie Kongresu "Europa Christi" odbędzie się konferencja poświęcona zagadnieniu współczesnej tożsamości kulturowej Europy.
2017-09-27 15:56:49
miniaturka

Tydzień modlitwy za uchodźców „Umrzeć z nadziei”

Wspólnota św. Idziego już po raz trzeci zaprasza do udziału w Modlitwie za Uchodźców „Umrzeć z nadziei”. Spotkania modlitewne odbędą się w dniach 1-8 października w ośmiu miastach w Polsce.
2017-09-27 18:06:54
miniaturka

Papież: zwalczajmy pustkę życia wzywając imienia Jezusa

„Bóg nas stworzył do radości i szczęścia, a nie byśmy dusili się w myślach melancholijnych.” – stwierdził Franciszek w dzisiejszej katechezie.