Strona główna
opoka.photoopoka.org.pl
2016-11-28 10:49
www.forum.wiarawbiznesie.pl/mm

Chrześcijańskie Forum Przedsiębiorczości

Forum zorganizowane przez Fundację Wiara w Biznesie odbędzie się w dniach 9-10 grudnia na UKSW w Warszawie. Wydarzenie objął patronatem honorowym kardynał Kazimierz Nycz. Można jeszcze dokonywać zapisów.

Autor/źródło: www.forum.wiarawbiznesie.pl

Fundacją Wiara w Biznesie zajmuje się wprowadzaniem chrześcijańskich zasad do biznesu oraz tworzeniem społeczności chrześcijańskich przedsiębiorców. Wszystkie pozyskane środki przekazuje na pomoc dla przedsiębiorców chrześcijańskich, którzy borykają się z problemami oraz na aktywizację zawodową osób poszukujących pracy.

 Polska gospodarka zależy od potencjału polskich przedsiębiorstw. Wśród nich prym wiodą małe i średnie firmy. To w nich zgromadzony jest największy kapitał biznesowy oraz ludzki naszego kraju. Od ich aktywności i kreatywności zależy nasz rozwój gospodarczy. Badania wskazują, że firmy działające w Polsce są miejscem pracy dla ponad 6,5 miliona osób a 7 na 10 pracujących to osoby zatrudnione w sektorze małych i średnich przedsiębiorstw (raport o stanie MSP 2010). Stąd zarówno potrzeba integracji polskich przedsiębiorców, jak i wykorzystania ich doświadczenia i zasobów intelektualnych. Takie liczby wskazują również, że w MSP zgromadził się ogromny kapitał ludzki. Zbudowany na relacjach, wzajemnym zaufaniu, dostrzeganiu wspólnych korzyści.

Zadaniem Forum jest spotkanie polskich przedsiębiorców, którzy widzą potrzebę budowania przyszłości swoich firm w oparciu o KNS, zintegrowanie ich, ukazanie perspektywy wspólnej pracy na rzecz dobra wspólnego. Chcemy budować wzajemną sieć wsparcia dla osób opierających swoje firmy na wartościach chrześcijańskich. Wierzymy też, że właśnie takie firmy i rzetelna ich współpraca przyniesie długotrwałe zyski dla właścicieli oraz korzyści dla społeczeństwa. Zdajemy sobie sprawę, że przedsiębiorcy najlepiej wiedzą, jakich rozwiązań im potrzeba, stąd też efektem dialogu na Kongresie będą zgromadzone rekomendacje, które mają służyć zarówno administracji państwowej jak i władzy duchowej. Właśnie w tym celu chcemy, żeby Kongres był miejscem spotkania praktyków z teoretykami, prawników, społeczników, biznesmenów, a także ludzi ze świata nauki oraz Kościoła.


Forum w skrócie to:
    4 wykłady
    8 sesji panelowych – prowadzone przez moderatorów, wraz z 2-3 specjalistami z danej tematyki
    2 panele dyskusyjne plenarne – na wybrane zagadnienia na styku biznesu i KNS dla całego audytorium
    Po Forum powstanie dokument, który będzie przesłany do Ministerstwa Rozwoju oraz do odpowiedniej Komisji Episkopatu Polski

Szczegółowe informacje znajdują się na stronie http://www.forum.wiarawbiznesie.pl.


Podziel się tym materiałem z innymi:


 
Kliknij aby zobaczyć newsy zawierające wybrany tag: wiara, bizne, katolicy, przesiębiorczość