Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-24 08:11
Kinga Polak-Gieron

"Papież, który zapalił świat" - Konferencja prasowa Gian Franco Svidercoschi

Wydawnictwo Znak zaprasza na spotkanie z Gian Franco Svidercoschim - autorem książki „Papież który zapalił świat”, które odbędzie się 27 września br.

Gian Franco Svidercoschi (ur. 1936) – włoski dziennikarz o polskich korzeniach, watykanista, specjalista ds. problemów religijnych i polityki międzynarodowej. Relacjonował przebieg II Soboru Watykańskiego. Wieloletni redaktor miesięcznika „L’Osservatore Romano”. Autor kilkunastu książek, w tym bestsellerowego wywiadu z kard. Stanisławem Dziwiszem pt. Świadectwo. W oparciu o jego biografię Jana Pawła II powstał scenariusz filmu Karol. Człowiek, który został papieżem.

Spotkanie poprowadzi Tomasz Królak – zastępca redaktora naczelnego Katolickiej Agencji Informacyjnej.

Spotkanie odbędzie się 27 września, w środę, o godz. 12.00 w siedzibie Konferencji Episkopatu Polski, skwer Kardynała Stefana Wyszyńskiego 6, Warszawa.

Informacja o książce: 
„Staram się być śmiały, iść naprzód bez względu na konsekwencje”.   

I tak zaczęły się problemy.

Ten pontyfikat, rozpoczęty w marcowy wieczór łagodnym buonasera, wywołał prawdziwe trzęsienie ziemi. 

Papież Bergoglio realizuje śmiały plan odnowy Kościoła. Otwiera szeroko jego drzwi, pragnąc, by był blisko ludzi. Rozpoczyna reformę Kurii Rzymskiej. Prześwietla finanse banku watykańskiego. Zmniejsza dystans między hierarchami, a wiernymi. Przypomina duchownym, że mają być pasterzami dusz, a nie funkcjonariuszami. Wzywa do solidarności ze wszystkimi potrzebującymi. Robi wszystko, by chrześcijanie powrócili do radykalizmu i prostoty Ewangelii. Czyni to, nie licząc się z kosztami – samotnością, niezrozumieniem i rosnącą opozycją ze strony części hierarchii przestraszonej demontażem starego systemu. 

Czy pierwszy papież jezuita – zgodnie z testamentem św. Ignacego – nadal będzie „zapalał” świat?

_______________________________________________________________________________________________________________

Wydawnictwo Znak, „Papież, który zapalił świat”, format: 124 x 195, s. 224, oprawa miękka ze skrzydełkami, cena detaliczna 34,90 zł. Książka dostępna w dobrych księgarniach, Empiku oraz na www.znak.com.pl Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy