Strona główna
opoka.org.pl
2017-09-23 09:14
AC

XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud

Dziś Mszą św. o godz. 8.30 w Sanktuarium MB Pokornej w Rudach zakończyła się XI Nocna Młodzieżowa Pielgrzymka z Gliwic do Rud.

Autor/źródło: ks. Bernard Koj

Czym była ta pielgrzymka? Wyraża to piękne zdanie, które możemy znaleźć na stronie Sanktuarium rudy-parafia.pl: "Rozmawiać z kimś przez całą noc? Nie przespać jej dla kogoś najcenniejszego? Rozmowa Nikodema to tytuł Nocnej Młodzieżowej Pielgrzymki z Gliwic do Rud. Nikodem był ukrytym uczniem Jezusa, który przyszedł do niego w nocy. Ty też tak jak on możesz osobiście porozmawiać z Jezusem w kościele, ale też cała noc będzie okazją na rozmowę od serca z księdzem, siostrą, czy klerykiem".

I tak właśnie się działo w nocy z 22/23 września 2017 roku. Na nocną pielgrzymkę z Gliwic do Rud zaproszona została przede wszystkim młodzież szkolna, studiująca, a także pracująca. Pielgrzymka rozpoczęła się koncertem Zespołu Seminaryjnego Centrum Jana Pawła II w Gliwicach, który odbył się o godz. 22.30. Po nim uczestnicy pielgrzymki modlili się na nabożeństwie w gliwickiej Katedrze. Wymarsz do Sanktuarium MB Pokornej w Rudach nastąpił o północy.

Mimo deszczowej pogody, dziś rano około 350 pielgrzymów dotarło do Rud. O godz. 8.30 uczestniczyli w Eucharystii, której przewodniczył bp Jan Kopiec. Biskup mówił o ziarnie z ewangelicznej przypowieści. O tym, że ziarno padało w różne miejsca i jest to parafrazą tego, co z każdym z nas może się stać. Ważne jest to, jak my potrafimy być odpowiedzialnym i uczciwym, jak traktujemy nasze możliwości, by rzeczywiście iść dobrą drogą.

- Jesteście w tym najpiękniejszym wieku, jaki człowiek przeżywa - mówił bp Jan do młodzieży. Podkreślił, by młodzi mieli świadomość, że życie jest ciągiem bardzo ważnych decyzji. Jest oczywiście czas zabawy, zdobywania wiedzy, ale i czas sprawdzania samego siebie w konkretnych sytuacjach i wyzwaniach.

- W oparciu o Chrystusa mamy bardzo dobre perspektywy, tylko trzeba chcieć, trzeba być wobec Chrystusa uczciwym, trzeba siebie samego dobrze pilnować, by nie zejść poniżej tego poziomu, który On nam wyznacza - mówił bp Jan Kopiec.

Więcej ważnych i ciekawych artykułów na stronie opoka.org.pl →


Podziel się tym materiałem z innymi:


 

Polecamy
2017-09-22 18:45:27
miniaturka

Watykan apeluje o pomoc dla Syrii

Papież Franciszek jest wdzięczny wszystkim, którzy niestrudzenie dążą do pokojowego rozwiązania konfliktu w Syrii i niosą pomoc ofiarom tej bezsensownej wojny – powiedział w Nowym Jorku szef watykańskiej dyplomacji.
2017-09-23 07:21:24
miniaturka

Meksyk dziękuje Papieżowi za pomoc dla ofiar trzęsienia ziemi

Kościół solidaryzuje się z ofiarami trzęsienia ziemi w Meksyku. Pomoc napływa z całego świata, a szczególnie z pobliskich Stanów Zjednoczonych.
2017-09-23 08:11:53
miniaturka

Sudan: żywność dla chrześcijan w zamian za muzułmańską modlitwę

Dzieci chrześcijańskich uchodźców w Sudanie otrzymują jedzenie pod warunkiem, że wyrecytują muzułmańskie modlitwy.
2017-09-23 12:31:22
miniaturka

Warszawa: „Nie piję, bo kocham” - na placu Piłsudskiego trwa piknik edukacyjny

Na placu Piłsudskiego w Warszawie trwa piknik edukacyjny - Świadek Wolności, który oficjalnie inauguruje ogólnopolską kampanię społeczną: „Nie piję, bo kocham”. Wydarzenie towarzyszące Narodowemu Kongresowi Trzeźwości zakończy wieczorny koncert.
2017-09-23 13:09:26
miniaturka

Bydgoszcz: „Znajdź kwadrans dla Boga” - jubileuszowe spotkanie młodzieży męskiej

Książka „Kwadrans szczerości” autorstwa polskiego jezuity o. Józefa Augustyna SJ, stała się inspiracją dla hasła dwudziestego jubileuszowego spotkania młodzieży męskiej w Wyższym Seminarium Duchownym Diecezji Bydgoskiej.
2017-09-23 13:41:38
miniaturka

Będzie siane Boże Słowo na Facebooku

Od 1 października przez cały miesiąc będzie siane Boże Słowo na Facebooku. Każdy może dołączyć do tej akcji ewangelizacyjnej.